Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora baja lehet, dízel...

Mekkora baja lehet, dízel autóba 8L benzin lett töltve és 40 L dízel?

Figyelt kérdés

barátnőm nagyon a végén járt,már csak pár Km-t írt neki 50-nel papásan is a fedéleti ,és elment tankolni bele az első kúton.

8L benzin belement.

A kutas azt mondja tankoljon rá,ha nem akar trailerezni,rátankolt 40L gázolajat,hogy higitsa.

Kb 5km-t ment vele ezután haza...

Elindítottam utána ,1 pillanatra könnyebben indul de nem merek vele menni...


2017. aug. 10. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond de majd ha ürül akkor megint tankoljatok rá 10-15 liter gázolajat.
2017. aug. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz semmi baja. En is jartam igy. A dizel autoba ment benzin es utana ratankoltam nagyobb mennyiseg gazolajat es semmi baja nem lett. Esetleg le kell szivni, egy uj szűrő es gazolaj. Akkor biztos nem lesz semmi baja.
2017. aug. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Használni nem használ neki, kicsit rosszabb lesz a kenése pl a nagynyomású szivattyúnak, de ennyit még kibír szerintem is.

Ha nagyon gondos akarsz lenni, akkor megcsinálod amit előttem írtak, leszívod a tankot, kicseréled a gázolajszűrőt és feltöltöd friss gázolajjal.

2017. aug. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen ,közben elértem egy szerelőt.

Azt mondta,hogy nem nagy érvágás.

Egy jóállapotú motornak nagy kaland,és hogy 100-150km-enként tankoljak rá.

Illetve,hogy ha valamit érzek,hogy nem oké akkor kell csak szűrőt cserélni és leszívni.

Addig kb rész terhelésen megyek csak.

2017. aug. 10. 16:53
 5/5 anonim válasza:
https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__87.. Ez az én kérdésem remélem megnyugtattalak. ;)
2017. aug. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!