Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel helyett benzin?

Dízel helyett benzin?

Figyelt kérdés
Egy seat cordoba 2002 1.9tdi be került 5 liter gázolaj mellé 18 liter benzin véletlenül(fizetésnél siettem és nem vettem el a számlát) . Kb 7-8 km után vettem észre hogy nincs ereje ezért azonnal megálltam és semmilyen változást nem vettem észre. Aztán megpróbáltam újra megindítani de nem indult így ott hagytam és haverommal hazajöttem. A kérdésem az hogy valami komolyabb baja lette az autónak?

2017. aug. 5. 00:40
 1/7 anonim ***** válasza:

De még forgatta az öninditó???

Túlmelegedett az adagoló ? része , mivel a benzinnek nincs kenő hatása.

Szerintem szivjátok le , nyomjátok tele benzinnel . Én azt csinálnám hogy valamelyik csövet a főszűrőnél feltágitanám és kézzel pumpálnám amig ki nem jön a benzin belőle. Hogy minél kevesebb maradjon benne benzinből. Majd be fog az indulni és utána jónak kell lenni. Persze csak ha nem lett totál legyilkolva, meg a számlával se mennél semmire.

2017. aug. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló mondta van pár százalék esélyed hogy túlélte, benzin ki gázolaj be és próba. Ha tönkrement akkor közel a kocsi értéke is lehet a kar, de esélyt meg kell adni.
2017. aug. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tanból le kell engedni az anyagot, valamelyik tank körüli gumicső lekötésével, gázolajszűrőt kicserélni újra, az adagolóból meg...na az lesz a problémásabb, van egy befolyó, meg egy kifolyó ága, a felső a kifolyó, azt kell megszívni, és kicumizni belőle az anyagot.

Ha ez megvan, és nincs pumpa az üa rendszeren, akkor húzással beröffenteni. Önindítód, akksid meghal, mire feléled.

2017. aug. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszöntem szépen a válaszokat eljutattam szervizbe estére lehet megtudok róla valamit. Esetleg nem lett semmi komoly baja a motorja sokat veszítetthetette az élettartamából? Ment a zöld kész.
2017. aug. 5. 14:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Siker?
2017. aug. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen sikerült minden a régi viszonylag olcsón megúsztam itt egy falusi ismerős szerelőnel.Kész csoda állítólag az is szerencsém volt hogy a kocsi nem rángatott egyáltalán és amint észrevettem hogy nem húz olyan jól félreálltam és egyszer próbáltam megindítani.
2017. aug. 7. 11:04
 7/7 A kérdező kommentje:
Kicsit talán gyengült volna nem úgy lépik de lehet én képzelem be vagy így az elején ez természetes neki.
2017. aug. 7. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!