Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első fényszóróban a helyzetjel...

Első fényszóróban a helyzetjelző W5W izzót fehér LED-re cserélném. Büntethet érte a rendőr?

Figyelt kérdés
Francia autó, alapból túltölt, 3-4 havonta eszi az izzókat. A helyzetjelző cseréhez le kell bontani a fél elejét. LED-ből találtam olyat ami stabilizált, fehér szívű, és még 1V-al az autóban mérhető feszültség fölött is 2-3 év üzemidőt ígér. Az egyetlen visszatartó tényező hogy nem akarok naponta zsebpénzt fizetni a sünöknek.
2010. máj. 24. 19:08
 1/4 jamesbond válasza:

Tele vannak az utak szabálytalan maszek xenon átépítésekkel, és senkit nem érdekel. Nyugodtan cserélt ki.

Én nappali fényt akarok leddel, de még nem találtam megfelelőt.

2010. máj. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem gondolod akkor,hogy esetleg a generátorban lévő fesszabályzót kellene inkább kicserélni ? A H4-est elöl mlyen LED-ekkel pótolnád? A leg optimálisabb töltés max 14,5 voltig terjed. E fölött már károsíthatja a töltés az elektromos berendezéseket mivel 12-13,5 volt között üzemelnek "normálisan". Ésszerűbb volna pedig nem ???????????
2010. máj. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mint írtam francia, alapból 14-14,3 jön ki belőle ami gyárilag ennyi - kolléga ui. típusú autója is 3-4 havonta eszi az izzókat. Ha új fesszabályzót kap semmi sem változik.
2010. máj. 25. 13:16
 4/4 talaldki talaldki válasza:
Kössél be sorosan egy diódát az izzóhoz menő vezetékbe, az kb.0,8 V-al csökkenti a feszültséget.
2023. márc. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!