Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti amikor vezettek, fejben...

Ti amikor vezettek, fejben tartjátok milyen sebességben van a jármű, vagy csak úgy "érzitek"?

Figyelt kérdés

2017. aug. 17. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Érzem és látom mennyivel megyek, így tudom
2017. aug. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze tudom, de ha esetleg pontosan nem tudod, akkor is látod a fordulatszám mérőről. Vagy a motor hangjáról hogy le vagy fel kell kapcsolni.
2017. aug. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Fejben tartani? Kb annyira, mint gyalogláskor azt, hogy egyik lábam mindig a másik elé tegyem. Nem tudatos, de mégis működik.
2017. aug. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 veterán vas ***** válasza:
62%

Elég nehéz lehet úgy végigmenni a városon, hogy állandóan fejbe tartsd, hol mikor és hányadik fokozatba váltottál. ;)

Emellett értelmetlen is, mert nincs két egyforma helyzet. Pl. ugyan azon a helyen, ahol ma reggel vissza kellett váltani a forgalom miatt, ott lehet, hogy holnap este gyorsítani fogsz és fölfelé váltani.

Tehát nem kell semmit fejben tartani, az adott szituációban elegendő infó a motor hangja.

2017. aug. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fejben tartani, lehet hallani és érezni hogy mikor kell fel vagy le kapcsolni.
2017. aug. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

mivel nem hallom a motor hangját, és automata a váltó, ezért néha rá kell pillantani a sebességmérőre.


ha korlátozó táblát látok, akkor mindenképpen rá kell sasolni a kilométerórára, mert érhetnek meglepetések.

Érzésből nem igazán sikerül pontosan haladni.

2017. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Készség szintű, nem kell gondolni se rá. Ez nálam abban nyilvánul meg, ha sportosabban gyorsítok, hogy kapcsolnám még felfele, de az ötödik után nincs tovább.
2017. aug. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon szoktam "aktívan" gondolni rá, némi tapasztalattal a sebességből és a fordulatszámból már ki lehet találni. Alacsonyabb sebességfokozatoknál néha azért meglepődöm, mikor nem ott találom a váltókart, mint amire gondoltam, de ha sokáig lassan megyek, és nem kell váltani, akkor ez azért előfordulhat.
2017. aug. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Városban a sok váltás miatt általában a váltón tartom a kezem, így pontosan tudom, hogy hányasban van, de valóban, érezni is lehet a menetdinamikából.
2017. aug. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért lehet érezni, hogy 50 vagy 70, 90 vagy 110, 130 vagy 150.

De néha le-lepillantok az órára és látom. Ha nem tetsző értéket látok a jobb lábammal korrigálom felengedéssel, vagy lenyomással. Vagy ha olyan a forgalmi helyzet akkor bekapcsolom a tempomatot és nem kell vele foglalkozni.

2017. aug. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!