Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vannak itt olyanok akik 125...

Peter009500 kérdése:

Vannak itt olyanok akik 125 ccm motorokat használnak? Lenne néhány kérdésem!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arról lenne szó igazából, hogy már elég régóta áhítozom egy kétkerekű csoda után, viszont idáig nem igazán volt rá anyagi keretem. Jelenleg 22 éves vagyok és 175 körül mozog a magasságom.

Olvasgattam teszteket, ahol a 125 ccm motorokat, "gimmis motoroknak" becézgetik, ahogy észrevettem főképpen az ülésmagasságuk miatt.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy a fent említett magasságommal mennyire néznék ki hülyén pl. egy Honda CBR nyergében, vagy alapvetően a 125 ccm súlycsoportban? - ehhez kapcsolódik, hogy úgy általában mennyire lenne "nem túl férfias" ilyen gépet vezetni. Részemről úgy állok a dolgokhoz hozzá, hogy valahol el kell kezdeni.

A másik kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy ezeket a motorokat mennyire kell szervizelgetni, általában otthon szokás, vagy beviszem a szervizbe? - bár gondolom ki-hogy szokta lesz erre a válasz.


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen!



2017. aug. 18. 08:16
 1/7 István1973zsir ***** válasza:

A kérdésed első részét nem nagyon értem. Mennyire férfias? Kit érdekel, nehogy már az alapján hetározd meg magad, mit gondol valaki rólad! Szükséged van motorra, vagy sem? Egyébként meg simán bevállalhatod a Hondát, nem fogsz hülyén kinézni rajta.

A szervizelésre vonatkozó rész, ha értesz hozzá, akkor nyugodtan cserélheted az olajat otthon, kicserélhetsz egy izzót, meg ilyen apróságok. Nagyobb javításhoz, amik pl a motor szétszerelésével járnak, pl kuplungcsere, inkább bíz meg egy olyan embert, aki ért hozzá. A hozzá nem értés sokkal drágább lesz a végén, a nem megfelelő szerszámokkal végzett kontár kendácsolás a motorod értékét fogja csökkenteni. Te megvennél egy házilag buherált vackot?

2017. aug. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen a válaszodat és igazából a reggeli kómámból felébredve, arra akartam kilyukadni, hogy nem szeretném azt effektust elérni, mint amikor látok egy 190 cm magas úriembert 24-es kis biciklin. Remélem ezzel a példával megfelelően tudtam érzékeltetni a problémámat. :)

Viszont lenne még egy olyan kérdésem is, amit sajnos elfelejtettem beleírni a főkérdésbe, hogy ezek a motorok mennyire alkalmasok mindennapi használatra? - munkahelyre befurikázni ami cirka 5 km? Gondolom ugyanaz az lép érvénybe, mint minden más motornál, hogy hidegen nem igazán érdemes teljesen kipörgetni.(?)

2017. aug. 18. 10:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan vegyél egy 250est.125öst gyorsan kinövöd.
2017. aug. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A CBR sorozat burkolt sportmotorokat jelent, ettől a kiviteltől az ember sportos menettulajdonságokat várna el.

100 km/h feletti tartós üzemhez viszont a 12-15 HP kevés.

Nekem 125-ös 4t chopperem van, az én vezetési stílusomhoz tökéletes.

2017. aug. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem Yamaha Tw125 van. Nyolcvanat utazik fullra felpakolva, velem aki 80 kiló vagyok. Fogyaszt 3,5 litert százon. S örökélet plusz egy nap. Azt meg pont leszarom ki mit gondol. Komoly motoros nem fog lenézni mert motor motor. Aki meg nem komoly kit érdekel?
2017. aug. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 István1973zsir ***** válasza:
Minden motor alkalmas a mindennapi használatra. Egy 125ös gép ideális a városba, mert tud 80/90 km/h, ami bőven elég a városba, jól gyorsul a forgalom tempóját jól lehet vele tartani, szükség esetén 2 személyt is vihetsz vele. Hidegen pörgetni semmit nem szabad, de ezek elég hamar bemelegszenek. Arra figyelj, hogy friss jogsival 2 évig nem szállíthatsz utast, illetve próbálj jó állapotú motort venni. Én továbbra sem aggódnék a majom a köszörűkövön effektus miatt. Ha nekem jó, én nem törődök azzal ki mit szól. Egy CBR Honda vagány motor, egy ETZ125 is, meg egy Yamaha YBR125 is, meg rajtad van a bukó úgysem lát senki.
2017. aug. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásaitokat és a megerősítéseiteket.

Minél hamarabb belekezdek az A1-be, talán még idén, hogy mire jön a jó idő, addigra lehessen menni a "gyakorlatra".

A 250 ccm-re azt mondom, hogy: magamat ismerve, nekem egyenlőre bőven elég lesz a 125, egy darabig biztos, annak tudatában, hogy motoron nem igazán ültem még. Legalábbis a saját meglátásom szerint arra tökéletes lesz egy 125-ös CBR, hogy tanulgassak rajta, elszaladgáljak a városban, esetleg kicsit hosszabb távokra is elmerészkedjek.

2017. aug. 21. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!