Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gorogorszagban birsagot...

Gorogorszagban birsagot kaptam, otthon ki kell fizetnem? SOS!

Figyelt kérdés
Szoval Gorogorszagban megbuntettek quad-ozas kozben 350€-val (!!!!) "veszelyes vezetesert". Ha 10 napon belul nem fizetem ki akkor ez az osszeg megduplazodik. Elmondanam ,hogy minden szabalyt betartottam (index, bukosisak, stopnal megalltam) de a kanyarban kicsit meghuzattam + bedoltem a kanyarban ,hogy konnyebben bevegyem. Emiatt megallitott a rendor es alairatta velem a csekket. Tudom ,hogy a gyorshajtast pl. kifizettik otthon de ezt is ki kellene fizetnem? Otthon nincs is ilyen buntetes. Senkinek nem esett bantodasa, semmi serules nem tortent. Szerintetek? Ti mit tennetek?

2017. aug. 18. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Görögországban a görög szabályokat kell betartani. Természetesen ki kell fizetned.

Az érvelésedre:

Ha Nagy-Britanniában jobb oldalon autózol, s megbüntetnek, akkor is jó érv szerinted, hogy dehát nálunk…

2017. aug. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, ki kell fizetni mert csak sokszorozódik a vég összeg.

Majd legközelebb ne embereskedj, se a kanyarba se sehol.

Mindig az adott ország szabályai a mérv adó.

2017. aug. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
EU tagállam. Nem azt mondom, hogy 100% de lehet, hogy behajtják valahogy a büntetést.
2017. aug. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

kifizetnem

vagy kockaztatsz es lehet h par ev mulva egy csaladi gorog nyaralasnal elkapnak es lekapcsolnak es esetleg 1 ejszakara be is zarnak, mert addigra felhalmozodik az osszeg...

2017. aug. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szia! Én Kanadában kaptam 110 dollár büntetést. Ha nem fizettem volna ki, nem engedtek volna vissza az országba. Viszont Ausztráliában maradt egy kis hátralékom. Azt levélben próbálták behajtani, de nem tudták, ezért hagyták a fenébe. Viszont tuti, hogy oda nem kellene mennem többet, amíg nem rendezem a számlát. Ha nem hajtépően magas a büntetés, szerintem ha részletekben is de fizesd ki, mert tagállam és ki tudja, hogy ha valahová mész vagy akár itthon behajtják rajtad ha akarod ha nem. Legalább a hajlandóságot lássák, hogy fizetni akarsz. Nagyon magas az összeg? Várd meg az első bekérő levelet, és válaszolj rá, mint itthon, hogy részletben ki tudod fizetni. Húzni lehet, de kifizetném a helyedben.
2017. aug. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ösnek megjegyzés: 100 ezer forint körüli összegről van szó. A leírt esethez képest nekem magasnak tűnik.
2017. aug. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Végül nem fizettem ki. Ügyvéd rokonom azt mondta mivel még diák vagyok és nincs rendes munkám, nem rendelkezek vagyonnal így nem tudják behajtani rajtam.

A másik pedig:

Európai Unió vonatkozó irányelvében meghatározott nyolc közlekedési jogsértés szolgál háttérjogszabályként. Ezen nyolc tényállás esetén a kiszabott - szabálysértési és közigazgatási - bírságokat a felek egymás országaiban a jogi minősítéstől függetlenül elismerik és végrehajtják.


Ez a nyolc tényállás: sebességhatár túllépése, biztonsági öv használatának mellőzése, áthajtás piros lámpán, ittas járművezetés, kábítószer hatása alatt történő járművezetés, bukósisak viselésének elmulasztása, közlekedés tiltott sávban, valamint mobiltelefon vagy más kommunikációs eszköz jogellenes használata vezetés közben.

Szerencsére nincs benne ebben a 8 szabálysértésben ez a veszélyes vezetés nevű baromság.


#2. Nem embereskedtem csak jól éreztem magam, semmi veszélyeset nem csináltam igazából, teljes mértékben kontrolláltam a quadot. Ha tudom ,hogy van ilyen idióta szabályuk akkor nyílván jobban odafigyeltem volna.


Amúgy mikor mondta a rendőr ,hogy mennyi az összeg (100k HUF átszámolva) a szívbaj jöt rám kb. A szállásra vissza érve szabályosan rosszul lettem, hányingerem lett, fájt a fejem... Hiába kértem tőle bocsánatot vagy 10x (pedig tudtam ,hogy ártatlan vagyok) ne izgatta. Hiába mondtam én neki ,hogy nyaralok ne csinálja már ezt velem, nem érdekelte. Mi vagyok én valami német-brit turista akinek ez az összeg aprópénz?? Miután megírta a csekket még elkezdett jópofizni, el is küldtem a halál dákójára.

2017. aug. 30. 04:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!