Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki mit gondol, hány évesen...

Ki mit gondol, hány évesen érdemes a sofőrvizsgát lerakni? Inkább gimnázium, inkább egyetem közben vagy inkább ezek után csak?

Figyelt kérdés

2017. aug. 25. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Pákókám ráersz egyetem koszben, lesz rá idod. Agy ide egy szoldet, egy szoldet agy ide.
2017. aug. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

minél előbb. Könnyebben tanulsz fiatalon, és az időd is jobban engedi, bármilyen hihetetlen is.

Illetve kikerülve a munkaerő piacra nem árt, ha már van egy nem kezdő jogsid.

Illetve, ha megengedhetitek magatoknak, akkor egy vidéki fősulira/egyetemre is kényelmesebb hetente/kéthetente autóval járkálni, mint buszon/vonaton szórakozni a sok cuccal. Nem kell luxushintóra gondolni, erre elég egy régi Suzuki Swift. Zárt bódé, négy kerék, 5 litert eszik, kezdő jogsival is kb 20-25 ezer ft/év a biztosítása (jó alkusz kérdése, és lehet még annyi se), és a súlyadója is max 12 ezer ft/év. Ja, és megkapod kb 200 ezerért, egész vállalható állapotban.

Szóval ha jogsit szeretnél, és nem az a "nekem nem való a vezetés" típus vagy, akkor minél előbb tedd le. Sose baj ha van. Nálam sokáig feltétlehez kötötték (ha jól tanulz, bla bla), de valahogy fater volt a legmegkönnyebbültebb, amikor már megvolt a jogsim, elmentünk valami buliba, és megkért, hogy vezessek én haza, ne igyak, majd ő iszik helyettem is. Szóval bármikor jól jön, jöhet akármikor egy helyzet, amikor nagyon hasznos, ha tudsz vezetni (és mellé még jogsid is van, az se hátrány).

17 évesen kezdd el (vagy taln 16 és fél évesen már elkezdheted az elméletet, nem tudom, most hogy van), és jónpot. Bukni nem buksz vele semmit. Anyámnak majd 20 éve megvolt a jogsija, amikor elkezdett napi szinten vezetni.

2017. aug. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi az a sofőrvizsga?
2017. aug. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi az a sofőrvizsga?


Bármennyi évesen el lehet kezdeni tanulni.

Az mese habbal, hogy fiatalon könnyebb, bla-bla-bla.


Az csak egy marketing fogás, hogy póniglásra, és minden más helyre minél hamarabb írasd be a kölköt.


A lényeg, hogy mikor tudsz gyakorolni?

Ha már adott egy verda akkor ok.

Vagy kilátásban van valamikor.

De ha 20 év múlva sincs kilátásban semmilyen gyakorlási lehetőség, akkor felesleges.

2017. aug. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem,mert nem tudom,hogy fogja-e majd rontani az eredményeimet.Köszönöm a válaszaitokat és #1 megkaptad a szoldet :D
2017. aug. 26. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!