Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdaságis iskolából orvosi?

Közgazdaságis iskolából orvosi?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves vagyok,most leszek 11.-es. Közgazdaságis középiskolába járok,de nem igazán szeretnék foglalkozni ezzel. Orvosira szeretnék menni. Mennyire rontottam el az esélyeimet azzal,hogy ebbe a suliba jöttem? Mert a gimikben lehet emelt kémiát,bioszt tanulni (legalábbis abban a gimiben amelyet én ismerek),de itt a sulimban nincs erre lehetőség. Ötös vagyok egyébként minden tantárgyból,kivéve a matekot,abból sosem sikerül összehoznom 2-esnél jobbat hiába próbálkozok. Mennyire számít a matek a felvételinél? Persze, tudom, hogy a kémia és a biosz a legfontosabb benne,és valószínű emelt érettségit is fogok belőlük tenni, meg ugye ott van a töri,azt szinte mindenhová elfogadják.

2017. aug. 16. 22:19
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"meg ugye ott van a töri,azt szinte mindenhová elfogadják"


Orvosin nem. Emelt biológia és emelt kémia vagy emelt fizika.

2017. aug. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Külön tanár vgy suli váltás sürgősen
2017. aug. 17. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha magadtól utanajársz a felvételi rendszernek, az a kérdéseid egy részét máris megválaszolja. Valószínűleg különtanárhoz kell majd járnod, és biztos, hogy a suliban nem készítenek fel az emelt érettségikre, de egyébként nem lehetetlen a bekerülés. Legrosszabb esetben halaszthatsz suli után egy évet, hogy csak a felvételire készülj, az sem egy tragikus ötlet.
2017. aug. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs emelt biosz és kémia a sulidban, akkor vagy sulit váltasz vagy magántanárral készülsz.
2017. aug. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
32%
Közgazdasági és orvosi diplomával rengeteget tudnál keresni. Vagy az orvosi-jogi is ilyen. Hajrá!
2017. aug. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egy középerős gimibe jártam, ahol nagyon gáz volt a reáloktatás. Bár 12 éves korom körül kitaláltam, hogy orvosira akarok menni, és tanultam is ezerrel, 15 éves korom körül volt egy időszakom, amikor belesz*rtam az egészbe.

Azt hittem, hogy csak annak sikerülhet, akinek nagyon sok pénze van és zseni. Szóval volt 2 évem, amikor elég "bölcsészéletet" éltem :) Magasról sz*rtam mindenre, buliztam, órákra meg csak melegedni jártam be, meg olvasni és zenét hallgatni és bandázni (ebben az időszakban évente 60-70 könyvet olvastam el, mert az általános műveltségem nagy része innen származik:). Leginkább a töri értedelt meg az irodalom. Bioszból és kémiából tanárváltás volt, előbbi állandóan azt bizonygatta a tananyag leadása helyett, hogy az evolúció csalás, meg igenis Isten teremtette a világot, pont ahogy a Biblia írta. Utóbbi meg nem tanított semmit, pont szerves kémiából kereken 0 volt a nettó tudásom.

10. végén találtam ki, hogy azért is megpróbálom az orvosit (erre a dac is rásegített, ami azért alakult ki, mert mindenki azzal jött, hogy úgysem sikerülne). Beiratkoztam faktokra, de annyit értem el vele, hogy heti 4 órával többet pazaroltam el az életemből. Ráadásul kémián egy olyan szintről indultak, amihez közöm nem volt (pedig csak középszintű kémia volt),egy feladatot nem tudtam megoldani. Fél évig csináltam ezt, aztán kijelentettem, hogy szankció ellenére sem vagyok hajlandó bejárni (pedig kötelező lett volna). Itt volt egy kis elbizonytalanodás, hogy tényleg elég jó vagyok-e a felvételihez. Aztán úgy döntettem, hogy nem én vagyok a hülye, hanem az oktatás színvonala szánalmas, szóval a 11. előtti nyáron megvettem egy rakás könyvet kémiából és bioszból, hogy egyedül készüljek.

Kinyomtattam az érettségi követelményeket, és 2,5 hónapos nyarat végigtanultam lépésről-lépésre. Elég nehéz volt, emellett nem is nagyon volt életem, de az előrehozott érettségin 97%-ot értem el, ami nagy lökést adott a folytatáshoz. 12.-ben nagyon ráfeküdtem a boszra és a kémiára, emiatt sokszor lógtam is a suliból (szerencsére az ofőm asszisztált ehhez, úgyhogy nem volt belőle gond).

A lényeg, hogy azt a majdnem másfél évet szinte végigseggeltem, segítségem pedig annyi volt, hogy ha nagyon elakadtam, akkor itt GYIK-en kérdeztem illetve fórumokon próbáltam választ találni.

Mindkét tárgyból emelteztem, a biosz 96% lett, a kémia pedig 80. A végeredmény pedig az lett, hogy elsőre felvettek a Semmelweisre, pedig egyik tanárom sem hitte, hogy sikerülni fog.

Ezt a sztorit csak azért írtam le ilyen hosszan, hogy lásd, kellő önbizalommal, makacssággal, kitartással és némi logikával simán elérheted, amit akarsz. Segítség nélkül is. Igaz, neked hozzám képest van egy "nyárnyi" lemaradásod. Én azalatt a 2,5 hónap alatt fejlődtem exponenciálisan, mivel semmi más dolgom nem volt, néha órákig ültem egy nehezebb példa fölött, mire meglett a megoldás. Azért suli mellett ezt így nehezebb.

Kezdd el tanulni, meglátod, hogy haladsz vele. Ha nagyon lassan, akkor tényleg kelleni fog egy magántanár. De ettől függetlenül simán összejöhet a dolog, én drukkolok! :)

2017. aug. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!