Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S50N óriási probléma,...

Simson S50N óriási probléma, hatalmas robbanó hangot ad ki. Mintha szét akarna robbanni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdem elölről a sztorit.

Vettünk egy S50N-t kerekek nélkül, jó beindult stb, vettünk rá 2 kereket, ma összeraktuk szépen. Annyit kell tudni hogy nincs benne levegő állító csavar és kalapácsos gyújtásról van szó.

Jó, összeraktuk jó minden, kevert benzin bele stb.

Kimentünk hátra a rétre hogy megnézzük kerekekkel is megy-e.

Na kezdődött a probléma, jó mentünk vele alig vette a gázt stb nem nagyon gyorsult, rájöttünk hogy a enged a gyertya mert mi hülyék nem húztuk meg teljesen, meghúztuk gyors. Ezután berúgni alig lehetett mert a gázt alig vette, ügye csak gázállítócsavar van benne, levegő állító csavar nem. Betoltuk, de nagyon nehezen akart menni de rátudtuk venni hogy menjen. Haver mondta biztos gyújtásállításos, kell levegő állító csavar sürgősen stb. Ezután történt a nagy probléma, épp bátyám próbálta ki amikor 1-esbe lefulladt a kanyarba, nagy nehezen berúgta, berakta egyesbe húzta a gázt épp indult volna, pont mellette álltam, egyszer csak szó szerint nagyon hangos robbanás hang jött a motorból a kipufogóból de 2mpnként, egyből lekapcsoltam a gyújtást, leállt. Nagyon büdös égett szag volt ezután, azután is beindult nagy nehezen, de menni nem nagyon megy, lefullad pár méter után, a robbanó hang ugyanúgy van, de nem kis durranó, rendesen mintha szétrobbanna a motor, nagyon para hangja van. Mi lehet a probléma? Három dologra tippelünk: gyújtás állítás, levegőállító csavar karbiba, kipufogónál lesz valami. Nem rég utánaolvastam, lehet kondi lenne a baj? A Kondi nem lent a gyújtásnál van, hanem ügye a légszűrő dekni mögött, így vettük, nem cseréltük benne a kondit.

Nagyon megijedtem, tényleg nem ilyen kicsit fura hangot adott ki, hanem nagyon hangos robbanás hang volt és leállítás után nagyon büdös égett szag.

A segítségeteket szeretném kérni. :/


2017. aug. 28. 01:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Benzinszegény a keverék,akkor durrog...

Karbit alaposan pucold ki,és nemártana megnézni azt sem hogy mennyire dzsuvás a kipufogó,mert lehet hogy az fullaszja.

Én évente egyszer kiégetem,igaz rengeteget használom.

Ha mindwz megvan,jól meg kell tépni mert bizonyára levan lustulva az egész.

2017. aug. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem gyanus a meghuztuk a gyertyat resz. Biztos Jo gyertya van benne?
2017. aug. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elméletileg jó gyertya van benne, ezzel vettük, szikrát ad, kerék nélkül pöcre indult, vettünk bele új brisk gyertyát, az kerekek nélkül kicsit túlhajtotta, kerékkel még nem néztük, de levegő állító csavar vagy új karbi lesz szerintem a végkifejlet, reggel megnéztem, kondinak nincs égett szaga, pedig tegnap nagyon büdös égett szagot adott magából a motor, nem lehet hogy gyújtás szaladt meg nagyon?
2017. aug. 28. 11:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Elfordulat az alaplap ha nincs lehuzva, jartam mar ugy. Melegszik is mint a dog, meg nem is megy.
2017. aug. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hogy érted pontosan hogy lehúzva?
2017. aug. 28. 15:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Az alalapot 2 kis ful tartaj amit egy hornyolt feju rogzit a helyere(sima lapos csavarhuzoval kell meghuzni). Ha azok a csavarok lazak akkor az alaplap erfodulhat es utogyujtasos uzemmodba kerul
2017. aug. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!