Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fehér füst (gőz) a motorház...

Fehér füst (gőz) a motorház alól miközben hangos sziszegő hangot ad ki mintha eresztene a kerék. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Egyhelyben álltam az autóval, alapjáraton járt a motor (klímával), előtte mentem kb 20km-t, egyszercsak hangos sziszegés, és fehér füst, gyorsan leállítottam a kocsit, óvatosan beleszagoltam a füstbe, nem volt égett szaga inkább csak mintha gőz lett volna. Minden folyadékszintet ellenöriztem de nem találtam hibát, gyujtással megnéztem a vízhő fokot, tökéletesen 80 pár fokot mutatott az óra ahogy azt kell. Újra beindítottam a kocsit de azóta semmi gond nincs vele. Szeretném tudni hogy számítani lehet e hogy újra elő fog ez nála jönni vagy mi okozza? (Seat cordoba 1.4 benzin 2004)

#füst #gőz #motorból
2017. szept. 2. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Pedig valahol szökik a víz a rendszerből. A sziszegés attól hallatszik, hogy a víz ráfolyik a forró motorra, és ott elpárolog. Lehet, hogy kirepedt egy vízcső, vagy elengedett egy csőbilincs...
2017. szept. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Felforrt a vized!

#1 egy idióta -már elnézést...

2017. szept. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kettesnek pedig szövegértelmezési gondjai vannak:


"gyujtással megnéztem a vízhő fokot, tökéletesen 80 pár fokot mutatott az óra"


Valószínű, hogy a "ketteske" a Budapest tévében dolgozott régebben. Ott szoktak távgyógyítani, és tévedhetetlenül analizálni.

2017. szept. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Érdemes ellenőrizni a hűtővíz szintjét, lehetséges, hogy túl van töltve és a tágulási tartályból kifolyt a felesleg. A motortérben pedig bárhova folyhat, mint feljebb is írták, valószínűleg a motorra, vagy a kipuffogóra folyt rá.
2017. szept. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na a másik agyas /ki/puffogó vipera XD


Miután felforrt a víz pillanatok alatt visszahűl a hőgomba hiszen már nincs víz aminek a hőfokát mérje..

Látom gyakran tapasztaltatok ilyen jelenséget XD

2017. szept. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Víz mennyi van benne? Ezután?
2017. szept. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a vízszint a maximum felett van egy pár miliméterrel, és nem csöpög semmi a kocsiból.
2017. szept. 3. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!