Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A BMW-t szeretném kipróbálni...

A BMW-t szeretném kipróbálni hosszabb távon mint márkát, sajátosságait és magát az autót, első hátsó kerekes benzinesem lenne, na de milyet?

Figyelt kérdés
3M ft a keret, de eddig egy átlag 1.6os 100 lóerős első kerekesem volt, ehhez mérten várnék pár "úgymond tanuló" bmw-t.
2017. szept. 2. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Méretben az eddigi milyen volt? Mire van szükséged méretben? Kell a kombi esetleg a kupé is elég. Ezeket tisztázd először, utána okosabbat tudunk mondani, mert 3 milláért a legkisebb 116-tól a 750-ig mindent kapsz :)
2017. szept. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem már volt 2 BMW-m, és sok BMW-s ismerősöm is van, így tudok adni valamiféle alapot a vásárláshoz, de 3 millióért tényleg bármilyet tudsz venni: kicsit-nagyot, erőset-gyengébbet, benzineset-dízelt.

Ha neked praktikus, megbízható autó kell, azt tanácsolom, hogy ne válassz BMW-t, vagy ha mégis, ne itthon vedd. Itthon a BMW sajnos sok ember szemében egyenlő a "hátsó kerék hat henger" (vagy épp nyolc) fogalmával, magyarul széthajtják őket, így nehéz jót találni. Az elektronika is elég makrancos tud lenni a régebbi modellekben (amik a 3 milliódba beleférnek jó állapotban), így mindenképp külföldet ajánlom, én is kintről hoztam magamnak az autóimat. Az alkatrész sem olcsó, hiszen a BMW prémiummárka, a bontókat nem ajánlom, és kevesen értenek igazán a BMW-hez független szervizek közül.

Csak akkor tudnám ajánlani nyugodt szívvel a márkát, ha mint én, második-harmadik autónak szeretnéd venni.


Ha mégis ez kell neked, ajánlom a 3-as szériát, az pont 2,5 millió körül kapható szép állapotban, van belőle kupé, kombi, kabrió és szedán is. Ebből a típusból volt a családban egy 320d (2 literes dízel), nem volt vele sok baj, de csak egy évig volt velünk. Az ennyiért kapható E60-as 5-ös szériát nem ajánlom, nem megbízható típus (ahogy az erre épülő E63-as 6-os sem), és az 1-es BMW-t sem tudom ajánlani, a kategóriáján belül messze nem a legjobb autó. Hetest is kapsz ennyiért, nagyon esik az értéke, de nem véletlenül: a vételárat még többször ráköltheted, ahogy az minden idősebb luxusautóra is igaz.


Maradjon tehát a 3-as. 2005-től 2011-ig gyártották, ahány autó, annyiféle: van fapados belépőmotoros, és van luxusautós felszereltségű bivalyerős is. Belépőmotorokat (316i, 318d) nem ajánlanék, gyengék ehhez az autóhoz, a 320d jól fogyaszt, és van benne kellő erő, mindennapi használatra én ezt választanám. A motorok ebben a típusban elég jók megbízhatóságra is, a futóművet érdemes ellenőrizni, a magyar utak nem tesznek jót neki.


Én mégis inkább más márkát választanék a helyedben. A BMW szerintem nem a legjobb választás mindennapi használatra. :)

2017. szept. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
G Astra szedánom volt, nem szempont a nagy csomagtartó, ugyanakkor ne kupé legyen, viszont az 5 ajtós kivitelnek örülnék.
2017. szept. 3. 00:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha öt ajtót akarsz, akkor sajnos nem tudok segíteni, az sosem volt a BMW sajátja. Újak között van a 4 Gran Coupe, meg volt az igen csúnyácska és még csak nem is praktikus 5-ös GT.
2017. szept. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!