Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hová lett az olajnyomás?

TP link kérdése:

Hová lett az olajnyomás?

Figyelt kérdés
2000-es évjáratu honda cb 600f lenne szó, üzem meleg állapotban alapjáraton pislákol az olajnyomás visszajelző.olajnyomás alapjáraton 0 bar fordulaton 1.5 bar.Olajpumpa csere sem segitett.Ezen kivül át let mosva motor öblitővel.

2017. szept. 11. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy kopottak a főtengely/hajtókar és vez. tengely csapágyak, vagy a motoröblítő túl jól öblített és a feloldott olajsár dugulást okozott.
2017. szept. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az öblités előtt is adott volt a probléma ptotec et használtam.létezne hogy a csapágyaknál elfojik annyi olaj hogy alapjáraton 0 legyen az olajnyomás?
2017. szept. 11. 20:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mivel mértétek a nullát, de ha alapjáraton pislog az olajnyomás visszajelző, akkor 0 nem lehet. Tudni kellene a gyári adatokat.
2017. szept. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hideg inditásnál semmi, szépen jár lámpa nem ég, semmi kattogó hang ahogy lassan melegszik elkezd pislákolni a lámpa.Olajnyomás mérővel mértem hideg inditásnál alapjáraton fél bár és ahogy melegszik a motor lassan lekűszik nullára ,azért mert behígul az olaj.
2017. szept. 11. 21:01
 5/9 A kérdező kommentje:
Üzem meleg állapotban 6000fordulaton 5 bárnak kéne lennie
2017. szept. 11. 21:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Sok variáció nincs, vagy a csapágyaknál megy el, vagy dugulás van a rendszerben. Mindenképpen szét kell szedni.
2017. szept. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A felhíguló/melegedő olajnál lecsökkenő nyomás a csapágyakra utal.
2017. szept. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Dehogy kell szét szedni. Mennyi km van benne? Szinte az a normál ha nagyon sok km-ert ment már. Egyébként ha jól megy a motor, és ha nincs rossz hangja egy fokkal sűrűbb olajat tegyetek bele.

De az a motor öblités (sufnituning) vagy mosás sem jó ötlet volt. Azért mert az a mosó olajat nem tudod teljesen leengedni az utolsó cseppig, igy aztán ami benne maradt az tovább teszi a dolgát, felhigitja a rendes olajat is.

Amit irnak hogy eldugult valami, ha nem lenne kenése, akkor nagyon hamar kifeküdt volna a csapágy , nem igen tudnád itt megkérdezni.

2017. szept. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hajtókarcsapágyra gondoltam de meg néztem és szerintem jó úgy tudom hogy oldarra kotyog fel le nem akkor jó mi lehet akkor a baj?
2017. szept. 20. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!