Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó bemelegedésének idejének...

Autó bemelegedésének idejének csökkentése?

Figyelt kérdés
jönnek a hidegek ugyebár és télen szeretném,ha minél előbb elérné az autó az üzemi hőmérsékletet. 1.9 TDI 110LE-s kocsiról lenne szó,ami a nagyon hidegekben simán kell neki 15km fűtés nélkül hogy elérje a 90°C ot. Termosztát nemrég lett cserélve,de gondolom az sem az igazi attól függetlenül hogy viszonylag új.Néztem még egykori tesztet a termosztátokról ahol az új termosztátok is elvéreztek,szóval nem tudom hogy érdemes e kicserélni egy másik sz*rra. Az autó rendelkezik a 3 gyertyás fűtés rásegítővel,viszont ugye ez csak bizonyos hőfok után kapcsol be akkor is először csak 1 a 3 ból. Miért csak 5 fok alatt kapcsol be az az 1 gyertya? miért nem lehet az hogy az bekapcsoljon mindig...? Hiszen nyáron is kell 7-8 km az üzemi hőfokig. Édesanyám 1.4 es poloja meg kijárok,járatom addig a kocsit amíg becsukom a kaput meg ilyenek aztán már 60°C fölött van :D jó persze ez kis benzines,de szeretném a dízelnél ha minél hamarabb sikerülne elérni az üzemi hőfokot.erre kellenének ötletek,tanácsok,praktikák vagy ami az eszetekbe jut.
2017. szept. 12. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Fűtött garázs...
2017. szept. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Beviz Elek ***** válasza:
Lehet bekötni vízmelegítőt, de nem 5 Ft.
2017. szept. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Miért zavar az téged, ha nem éri el olyan hamar az üzemi hőfokot? Máshogy kell hideg motorral közlekedni, mint melegen.

Gondolom rövidtávra használnád az autód és ezért szeretnéd, hogy hamarabb menjen fel. A belső fűtésnél van fűtőellenállás, tehát elég hamar tudja fűteni az utasteret.

2017. szept. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elektromos motorelőmelegítő a még megfizethető megoldás. Ezután jön az olajkályha, de kétlem, hogy hazánkban utólag bárki ilyet rakatna be többszáz ezresért.


Előbbiből én a Calix-on gondolkodtam, még árajánlatot is kértem a győri beszerelőműhelytől, de a magas ár eddig még visszatartott.

2017. szept. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Most a motort melegítsük vagy az utasteret.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__88..

2017. szept. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyenek a dízelek, ne is kísérletezz másik termosztáttal.

Rövid távon nem lesz értékelhető fűtésed. Lehet beépíteni elektromos vízmelegítőt, de ahhoz kell hogy konnektor legyen a közelben.

2017. szept. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van aki a gyári megoldást átalakította és mindig fűt míg el nem éri a 80-90fokot a víz. De érdemes átalakítani egy nagyobb kiegészítőfűtésűre, nagyobb gyertyákkal.
2017. szept. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem baj az, ha 15 km kell neki, minden keveset fogyasztó dízel ilyen. Meleget már 2 km után is fúj, az a lényeg.
2017. szept. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem azzal van a baj,hogy nem fűt elég hamar,fűteni gyorsan lehet vele,sőt van benne ülésfűtés is,szóval nem ez a gond,hanem hogy inkább autókímélés szempontjából...amíg nem mozdul ki a mutató addig nagyon hímes tojásként bánok a gázpedállal,pedig már van hogy előzni kellene előbb.Jelenleg napi 25-25km-t megyek a kocsival,ez most lehet hogy megnövekszik napi 150-150-re.


"Van aki a gyári megoldást átalakította és mindig fűt míg el nem éri a 80-90fokot a víz. De érdemes átalakítani egy nagyobb kiegészítőfűtésűre, nagyobb gyertyákkal.

"


A gyári megoldást jó lenne valóban átalakítani,viszont nekem azt mondták,hogy mivel a motorvezérlő vezérli a gyertyákat így nem megoldható,pedig nem értem,hogy miért csak 5°C alatt kapcsol be a gyertya és akkor is csak 1. Miért van az hogy 25°C ban nem kapcsol be? nem lenne akkor is jobb ha minél előbb elérné az üzemi hőfokot? Nagyobb gyertyákról meg nem is tudtam hogy létezik.

2017. szept. 16. 20:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyen minden takarékos dízelautó, nem kell ezen sokat rugózni. És ha előzni kell, akkor lépj oda neki, semmi baja nem lesz, ha pár másodpercre lenyomod a gázpedált. Amúgy 2500 fordulatig mehet nyugodtan hideg motorral is, márpedig az 1.9 TDI 2500 fordulaton már jól húz.
2017. szept. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!