Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet, hogy jobban megy...

Hogy lehet, hogy jobban megy 75LE benzin mint 106LE HDI?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem vagyok egy nagy sofőr. Rengeteget vezetem a céges citroen berlingot 106LE HDI motor, elég új autó nincs széthajtva. ~2200 nál nyit a turbó ~3000 ig megugrik az autó mintha nitrót kapna aztán semmi.


Elhiszem, hogy dízel motor az ilyen, de nem is volt gondom míg meghajtottam édesanyám 15 éves VW polo 1.4 75LE autóját. Az 2000-4000 ig dinamikusan gyorsul. Tudom, hogy ez tipikus benzines autókra jellemző dolog. De akkor mégis mit ér a több lóerő, ha ez jobban megy? Nagyobb összeherbírás?



2017. szept. 12. 20:06
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igen hasznos dolgokat írtok. Lehet amúgy hamarabb nyit a turbó de csak 2000 fölött érzem a lórugást. 90 el kamion mögött még 4-esbe kell kapcsolnom és 120 körül kapcsolok 5-ösbe, hogy dinamikusan megelőzzem. És igen ~2000-3000 közt úgy tép mint egy rakéta és ahogy írta valaki utána letörik az ereje, meg 2000 alatt is csak gondolkodik.


Na igen valóban a berlingo elég nagy légbuborék nem sok áram vonallal, lehet a kis polo elrepülne egy olyan 1.6 hdi motorral.

2017. szept. 13. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!