Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson fehér füst?

Simson fehér füst?

Figyelt kérdés
Simson beindításnál fehéren füstöl, melegen már nem. Melegen,ahogy leállítom, akkor már nem pörög fel teljesen. Mi baja?

2017. szept. 14. 19:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%

Hajtani kéne tisztességesen,azaz néha leforgatni,valamint a kipufogót is kiégetni

A simson összes nyűgje baja a sok állásból és a tötyörmészésből fakad,minden más csak mese.

2017. szept. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Szimeringre gondoltam vagy karbira. Ettől lehet?
2017. szept. 14. 20:11
 3/24 anonim ***** válasza:

A fehér füst jellemzően váltóolaj, mármint a váltóoldali szimmering hibája.


"A simson összes nyűgje baja a sok állásból és a tötyörmészésből fakad,minden más csak mese."


Heheheheheheheheheeee.... :D Volt itthon pár Simson, S50, S51, Schwalbe, meg javítottam ismerősök gépeit, szerintem ezt még Te sem hiheted el magadnak. :D

2017. szept. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Gondoltam karburátorra. Ez is lehet? Valakitől kölcsönkérem majd.
2017. szept. 15. 05:57
 5/24 anonim ***** válasza:

Rápróbálhatsz egy másik karburátort, de egy rosszul beállított karburátortól nem lesz fehéres a kipufogófüst, vagy kevésbé fog füstölni, vagy kékebben a több üzemanyagtól és az abban lévő több 2T olajtól.

Inkább a váltóolajod szintéjét ellenőrizd le, töltsd fel a megfelelő szintig (le van írva az adott típus kezelési utasításában meddig kell tölteni), aztán innentől figyeld hogyan fogy.

Persze csak akkor van értelme ha nem folyik máshol, mint váltó/berúgó/dekli alatt. :)

Ez valószínűleg egy kezdődő szimmering hiba, még megy, de előbb-utóbb be fog következni az az állapot, amikor többet tud beszívni a váltó felől: "dőlni" fog a kipufogón a fehér füst, a motor erőtlenné válik és esetleg gyakran beköpködi a gyertyát.

2017. szept. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Lehet hogy volt otthon pár simsonod,naés?

Én viszont nem csak heti kétszer zümmögök vele 10 percet,hanem futárkodok vele kisbarátom...

Ennyit erről.

Kérem a kávémat 😀

2017. szept. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Szóval tegnap mentem vele pár kört az udvaron. Már ki akart vinni az utcára, mikor nem pörgött fel. Beindulni beindult, de csutka gáz adására nem pörgött fel rendesen, majd lefulladt. Aznap nem is próbáltam indítani. Ma pedig szivatóval egy rugás, utána pedig kettő, és pöcc-röff. Néztem a kipufogót, de inkább kékes füstöt nyomott és nem töményt. Akkor karbi baj lehet?
2017. szept. 15. 15:00
 8/24 anonim ***** válasza:

Tudja a tök hogy mit tettél a benzinhez és mennyit...

Arra viszont kíváncsilennék,mikor nem füstöl egy simson hidegen?

2017. szept. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
A keveréket kimértem. 1:50-es keverék van benne.
2017. szept. 15. 17:00
 10/24 anonim ***** válasza:
Fehér füstöt ennél a típusnál a váltóolaj okozza.
2017. szept. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!