Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson fehér füst?

Simson fehér füst?

Figyelt kérdés
Simson beindításnál fehéren füstöl, melegen már nem. Melegen,ahogy leállítom, akkor már nem pörög fel teljesen. Mi baja?

2017. szept. 14. 19:22
1 2 3
 21/24 Mándity Gábor válasza:
Apának van egy 2t, karbis robogója. Neki az volt a baja, hogy ha gázt húztál neki, akkor nem gyosult, hanem még lassult is :). A problémát megoldotta a karburátor tisztítása. Tehát nézd meg hogy a karbi szutykos-e, ha nem akkor nézd meg a légszűrőt, esetleg a kipufogó-t el e dugítja-e valami. A fehér füst meg hideg inditásnál normális. Nekem is van egy 50es 2t karbis supermoto-m. Hideg indításnál az is füstöl, ez normális. Tippjeim, hogy hogyan használd : A simsonnak 2t blokkja van. A 2t motorokat pörgetni kell. Én olyan 7-8ezerig szoktam a motorom pörgetni. Ha pörgeted, akkor nem ártasz neki, sőt használsz, mert a 2t gépek pörgetésre vannak kitalálva. (Gondolj csak a láncfűrészre. 13ezerig pörög, szintén 2t). Ha nem pörgeted, akkor felgyülemlik az olaj, ami nem jó a motornak. Az előttem szólók is jót írtak azzal, hogy nem szereti a szimó, ha tartósan alapjáraton járatják.
2017. szept. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Köszi a kommentet utolsó. Már szétszedtem a blokkot, a szimering is megvan, már csak 1-2 zégergyűrű kell és össze is lehet rakni. Remélem csak ez a baja, majd meglátom.
2017. szept. 21. 17:02
 23/24 anonim ***** válasza:

Amikor éppen működik, gyorsan mosd le és add el, sok hülye van akinek pont ez kell, mert éppen hájpolják.

Az árán vehetsz akár valódi motort is.

2017. okt. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Fölszállott a pápa
2017. okt. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!