Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Easy-R robotváltóról mi a...

Easy-R robotváltóról mi a véleményetek? (Dacia Logan/Sandero)

Figyelt kérdés

Gondolom hogy nem olyan gyors mint egy DSG, de ugyanúgy működik, mint a hagyományos automata, csak nincs parkolóállása?

Ez is kúszik, vagy csak nagy késlekedve gázadásra mozdul meg?

Városi használatban lehet vele dinamikusan közlekedni?


Most egy régi, hagyományos automata kocsim van, ezt cserélném Easy-R-es Logan MCV-re. Kéziféket mindig behúzom, szóval a P fokozat hiánya nem zavar. Kézi mód is van benne szükség esetére. EGy ismerősöm szerint vigyázni kell néhány automatával, mert nem kúsznak, mint a többi, hanem csak gázadásra indulnak meg és nagyon lassan reagálnak, nem nagyon tudnak kickdown-olni és eléggé idegesítő használni őket.

Jelenleg egy közel 20 éves dízel Mercim van 5 fokozatú automatával. Ehhez tudok viszonyítani, más automata kocsit nem vezettem, de nekem ez megfelel. Néha emelkedőn elindulásnál gondolkodik hogy 1-be vagy 2-be rakja magát, azon kívül nincs vele bajom. Előzésnél kickdown szuperül működik, visszakapcsol elég hamar. Nekem ez a sebesség és tudás tökéletesen megfelel, ráadásul a Dacia-ban lenne kézi mód is, így azon a bizonyos emelkedőn tudnám használni kézi 2-be mondjuk.

Hozná ezt a szintet amit egy 20 éves merci hagyományos automatája tud?

A Mercinek 10 másodperc a 0-100, a kinézett Daciának 11-12 körül, elvileg nem lenne sokkal lassabb. Nem is a száguldozás a cél, hanem ha hirtelen kell megindulni, vagy előzni, akkor időben reagál-e, arra lennék kíváncsi.


2017. szept. 16. 14:04
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!