Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha lejár október 26an a 2...

Ha lejár október 26an a 2 évem, hogy jogosítványom Legyen, de előtte napokban valamikor lesz a vizsgám, és ha az nem sikerül, akkor elúszik a 2 évem?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozom,rorkán jártam haza. Nagyon sok pénzt fizettem már arra, hogy tanuljak vezetni, mert nehezen tanulok. Voltam ittjon 3 honapot ,de Tripla annyi pénzembe és időbe került, mint másnak.
2017. szept. 16. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Elég világosan le van írva: a sikeres elméleti vizsga napjától számítva, 2 éven belül sikeres forgalmi vizsgát kell tenni, ha nem sikerül elévülés miatt az egész tanfolyamot újra kell kezdeni (elméleti oktatás, KRESZ vizsga, gyakorlati oktatás forgalmi vizsga)
2017. szept. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj meg, nem akarok bunkó lenni, de ha két év alatt nem tudtál megtanulni, akkor lehet hogy mindenkinek jobb ha nem mész ki az utakra.
2017. szept. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Otthob se voltam mindig. Volt, hogy fél évig nem tudtam menni. Most is május óta nem tudtam menni. Oktató meg nem ért rá minden nap oktatni, tele van tanuloval.

Nekem fontos lenne a jogosítvány, mert nagyon rossz már gyalogolni. Nem 20 éves vagyok, hogy így éljek. Innen hazamenni 6 óra leggyorsabban, kocsival 3 ora. Itt minden messze van, busz meg ritkán jár. Jön a tél, errefelé nagyon hideg és havas. Már besokalltam.

2017. szept. 17. 06:09
 4/5 anonim válasza:

Az első válaszadónak üzenem, hogy nem mindig a tanuló hibája, ha nem tud időben jogosítványt szerezni, vagy sokadjára megy át a vizsgán. Nagyon sok szemét iskola és oktató van, akik csak a pénzlehúzásra mennek, én is így jártam. Volt, hogy hónapokig nem mentem vezetni, közölte nem tud beírni, másfél évig húzódott a jogosítványom megszerzése, mert folyton csak tologatták az időpontokat, plusz órákat vetettek velem, stb. Már ott tartottam, hogy iskolát váltok, de az is plusz idő, pénz, úgy kocsit, új oktatót, új helyszínt megszokni, stb. (A környékemen két nagyváros van, ahol van vizsga, az egyikben kevés iskola oktat, a másikban oktat a legtöbb, és nekem kb. teljesen új útvonalakat kellett volna tanulni, ha átmegyek máshová). Szóval összeszorítottam a fogamat, kifizettem mindent, és másfél év kínlódás és küszködés után másodjára sikeres forgalmi vizsgát tettem. Nem voltam bénább, mint más, egyszerűen csak így alakult.


A kérdezőnek üzenem: igen, ha kifutsz a két évből, akkor újra kell kezdened mindent, újra levizsgázni KRESZből, elsősegélyből, forgalomból, és mindezt újra kifizetni... Sajnos. Menj el vizsgázni, még van kb. egy hónapod, ha elsőre nem sikerül, akkor még 1-2 vizsga belefér. Beszélj az oktatóddal, hogy szorítson már be erre tekintettel többször vezetni, mert nem jó, ha hónapokat kihagysz. Sok sikert és kitartást kívánok, majd írd meg, sikerült-e a vizsgád!

2017. szept. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, írok majd.
2017. szept. 22. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!