Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kis fogyasztású, olcsón...

Kis fogyasztású, olcsón fenntartható autó? Nissan Micra, Toyota Yaris?

Figyelt kérdés

Első autó vásárlás előtt állok. Használtan , max 1 millió értékben szeretnék venni.

Napi használatban lenne, napi 70-80 km-t lenne autópályán használva.

Kis fogyasztású autót szeretnék. Mivel régebbi, használt ( 2005-os évjárat körüli) autót tudnék venni illetve friss jogsiskènt fontos szempont lenne az is,hogy az alkatrészek, javítás ne kerüljön sokba. Ebből a szempontból ajánlották nekem a régebbi típusú Suzuki Swift-et,de az nem igazán tetszik.

Miket érdemes vásárláskor figyelembe venni?

A fent említett autók tetszenek, várok velük kapcsolatban tapasztalot illetve ajánlanak másik , paramétereknek megfelelő autót.



2017. szept. 17. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
A konkrét típusnál szerintem fontosabb a jó állapot. Számos típus szóba jöhet még: Peugeot 206/207, Renault Clio, Opel Corsa, VW Polo... Benzinest ajánlok.
2017. szept. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy késői Golf IV, Astra G dízel tökéletes lenne erre a célra, főként autópályára inkább ezek mint a swift, alkatrész olcsó és hegyekben áll bontva és újonnan is. Nem szervizigényes, megbízható, haladni is lehet velük stb stb. A folyamatos pályázásra inkább ez a méret jó, mint eggyel kisebbek
2017. szept. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Feleségemnek Yarisa van. Ha van autó, ami olcsón fenntartható, hát azt bármikor merném ajánlani. Tizenkét évesen, száztízezer kilométerrel még soha nem hibásodott meg semmi rajta. Kötelező normál karbantartásokon kívűl eddig semmi nagyobb kiadás nem volt vele. Műszaki vizsgán utoljára is úgy ment át, hogy volt a vizsgadíj, és kb ennyi, lengéscsillapítók, gömbfejek, szilentek mind gyáriak.
2017. szept. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 smitwesson ***** válasza:
Olcsó autó a Szuzuki. Megbízható a Toyota. Kényelmes a Nissan. Alakatrészek ne kerűljenek sokba akkor Vw. Nem értem... Neked akkor egy nagy, kisfogyasztású mégiskicsi olcsó de drágamegjelenésű, városi-autópályás kényeles autó kellene 1 misiig.
2017. szept. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak lebeszélni, de ilyen felhasználás mellett inkább valami nagyobb vasat keresnék. Amiket írtál, ezek város kisautók. Rendszeres pályázásra kényelmetlenek, nem praktikusak.

Ha azonban mindenképp a felsorolt két opcióból akarsz választani, csakis a Yaris.

2017. szept. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Értelmezésem szerint a napi 70-80 km autópálya 35-40 km egy irányba naponta kétszer egyszer oda, majd a munkaidő végén vissza. Ekkora távolságra bármelyik kisautó alkalmas, nem kényelmetlenek ebben a max, fél órában amennyit egyszerre benne ülnél. Lehetőleg egy gazdás, először Magyarországon forgalomba helyezett ( 2005 az J-s vagy K-s rendszám lehet ) kevés km-es autót keress magánembertől , ha megvan és tetszik akkor a vétel előtt nézesd át a saját költségedre ( kb. 8-20000 Ft ) egy jól felszerelt szervizben.
2017. szept. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én tudom javasolni a Yarist, nekem is az van. 1.0-ás motorral, ami nyilván inkább a városi használatot preferálja, de nyugodtan használhatod azon kívül is. Én is javarészt országúton használom. Annyit azért jó ha tudsz, hogy 110 környékén már van hangja (én pl szeretem, de nehéz beszélgetni így), viszont elvan 5,5 liter alatt 125-130-as tempónál. Pörgetni kell, kívánja is a motor(változó szelepvezérléses)! Én a közel 2 méteres magasságommal simán elférek benne és még mögöttem is van hely a csúsztatható hátsó ülésnek köszönhetően. Mondjuk ilyenkor csak egy sporttáskányi hely van a csomagtartóban hátul... Ha ülnek mellettem, nem ér össze a könyökünk, ha váltani akarok. Ha javarészt pályázol, én inkább az 1,3-ast ajánlom. Az még mindenképpen a Toyota mellett szól, hogy nagyon jól tartja az árát, ami az eladáskor előny számodra. A Nissan Micra is jó, de az nagyon szűk széltében. Persze, ha javarészt egyedül használod, akkor mindegy. Az újkori Swift is jó, pont szépeket kapni már 1 millióért. Ajánlanám még a Ford Fiestát(a legjobb vezetési élményt adja a kategóriában), Opel Corsát, Renault Cliót, Fiat Grande Puntót is. Ezek szintúgy jó autók, alacsony fenntartási költségekkel.
2017. okt. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!