Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem szüntethetem meg a...

Miért nem szüntethetem meg a kötelező biztosításomat úgy hogy nem évfordulókor?

Figyelt kérdés

Miért csak évfordulókor lehet változtatni?

Mi van akkor ha nem fizetem be és úgy megyek át egy másik bistosítóhoz?

Vagy ha azt mondom eladtam az autót?akkor kénytelenek lesznek megszüntetni és akkor áttudnék menni?



2017. szept. 20. 20:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mert ez a szabály. Ha nem fizetsz, akkor elveszted az összes bónuszodat. (A malust viszont nem) Ne csináld!

Ha eladod az autót akkor megszüntetheted, de ahhoz mellékelni kell az adásvételi másolatát. Azt meg ugye nem akarsz hamisítani?

Legyél türelmes! No meg légy résen, hogy az évforduló előtt 30-60 nappal megkapja a biztosítód a felmondást ha váltani akarsz. Ha ebből kicsúszol, akkor megint egy év türelem...

2017. szept. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy napfényes és csodás, csak leirtam, hogy itt hogy van. Ez egy dolog, amiben nekem jobban tetszik a rendszer. Amúgy mindenben inkább kicserélném Magyarországra az egészet :)
2017. szept. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem neked az a bajod, hogy nincs pénzed biztosításra és úgy akarod "okosban2 használni, hogy nincs érvényes biztosításod. A leírásod alapján friss jogsis vagy, bőven 20 évnél fiatalabb!


A biztosítást KÖTELEZŐ megkötni adásvételkor és egészen eladásig megy a dolog. Ha nem fizeted, akkor AZT HISZED, hogy jól jársz, de később díjhátralékot számolnak fel "fedezetlenségi díj" címen, ami napi 500 Ft egy átlagos autó esetén (71-100kW-ig). Tehát ha nem fizetsz egy évig, akkor 182.500 Ft-ot fog kiszámlázni neked utólag a biztosító... Nem fizeted be? Kit érdekel, megy a NAV-hoz az ügyed és szépen apránként a bankszámládat megterhelik.


Ez nem játék, csak szerinted!

2017. szept. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nem engedték hogy közös megegyezéssel lemondjam, pedig még az utolsó napomon beleférhetett volna

10ezerrel fizetek most többet

2017. szept. 21. 15:25
 15/16 anonim ***** válasza:

" Miért csak évfordulókor lehet változtatni? "


Pusztán csak azért, mert amikor kötsz egy KGFB-t, akkor azt 1 éves határozott idejű szerződéssel teszed. Ha felmondod menet közben az szerződésszegés. Kivéve, ha érdekmúlás/évfordulós váltás miatt történik.


Amúgy meg:

10 ezerrel fizetsz többet, de kiakarod játszani, hogy eladod és visszaveszed 10szer ennyiért? Hát hajrá!

2017. szept. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Ekkor kértem a biztosítótól, hogy KÖZÖS MEGEGYEZÉS alapján szüntessük meg a biztosítást.

Ennyi."


És akkor te írod másra, hogy IQ bajnok?? Szerinted melyik biztosító jótékonysági intézmény?? Persze kedves ügyfél, természetesen lemondunk a hátralévő díjról mert mi ilyen jó fejek vagyunk. Aha! 20-ból egy biztosítónál esetleg előfordulhat ha jól megindoklod!

2017. szept. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!