Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Februárba kötöttem újra a...

Februárba kötöttem újra a kötelező biztosításomat. Ma kaptam egy e-mailt, hogy az új biztosítást felmondták, mert "A megadott gépjárműre a szerződés napjára már rendelkezik élő biztosítással". Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

A régit felmondtam erről meg is kaptam a levelet, hogy felmondás miatt megszűnt. Az új szintén nem érvényes.

A gond az lehet, hogy a régi szerződésem Február 12-ig volt érvényes és az új szerződés kezdetének a Február 12-t adtam meg és ezek szerint 13-át kellett volna.

Újat kell most kötnöm? A bonus besorolásom megmarad? Kell e majd az eltelt időre fedezetlenségi díjat fizetnem? Másik problémám, hogy az autó hétfőn menne műszaki vizsgára. Itt nézik a biztosítás érvényességét, vagy csak az érvényességet igazoló bizonylatot, csekket?



2014. márc. 1. 21:44
 1/3 terményes válasza:

... voltam hasonló cipőben.

A lényeg :a végén minden kedvezmény megmarad. A túl fizetett díjjakat megtérítik. Ám ehez sokat kellet a biztosítókat noszogatni. Egyebekben próbálj az eredeti biztosítodtól tanácsot kérni.

2014. márc. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 SzarvasLászló ***** válasza:

A leírásod alapján bizony kell fedezetlenségi díjat fizetned mert nincs érvényes biztosításod. Sürgősen tedd helyre! A bonusszal semmi gond.

A kérdés az, hogy Te kötötted neten (ha e-mailt kaptál akkor ezt gyanítom) vagy ügynök kötötte?

Ha ügynök, akkor tőle vagy felettesétől kérd az ügy orvoslását mert súlyos hibát követett el (ha nem Te diktáltad neki az adatokat).

2014. márc. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is jártam hasonló cipőben. Nálam a hiba az volt, hogy bár a régi szerződést törölték, ez a központi kárnyilvántartási rendszerben valahogy mégsem jelent meg. 6 hétbe telt elintézni, de sikerült. Semmilyen közvetlenül velem kapcsolatban álló ügyintéző nem hibázott és nem a dátummal volt baj. Az új biztosítód ügyintézőjét keresd fel!
2014. márc. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!