Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a kattanó hang...

Mi lehet a kattanó hang fékezéskor? (autó)

Figyelt kérdés
Mikor rálépek a fékre valami kattan, utána felengedem a pedált és megint akkor már nem de rá fél percre ha újra fékezek ismét kattanás. A fék rendesen fog úgy ahogy eddig tárcsa betét jó állapotú, beragadva egyik sincs.

2017. szept. 21. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Szilentek vagy a toronycsapágyak rosszak lehetnek.
2017. szept. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja, a futómű lóg valahol.
2017. szept. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanilyen problémám volt. A fékbetét 0,3 mm-rel volt kisebb, mint a gyári (155,1mm helyett 154,8mm). Ez a minimális eltérés okozta azt, hogy a fékbetét "megmozdult" a féknyeregben, de ezt csak nagyon kis sebességnél éreztem. Fékem egyébként tökéletes volt, kiváló fékhatással, csak volt egy kis kattanó hang, ahogy a nyeregnek ütközött a betét. Kicseréltük gyárira, megszűnt a hiba.

(tesztelés: előre kis sebességnél fék- kattanás. Egyből tolatás kis sebességgel hátra, majd fék- kattanás.) Szerelő szerint ritka hiba, de találkozott már vele. Pedig TRW betétet tettünk bele, tehát gyári minőséget, és mégis eltért a méret, és az a pár tized ezt okozta.

2017. szept. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A gyenge minőségű fékbetét fém része meg tud mozdulni a féknyeregben. Így fém a fémen kattanik egyet első fékezésre.
2017. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 veterán vas ***** válasza:

Anno a Feliciám ugyan ezt produkálta. Fékezéskor egy halk kis koppanó hang. Persze, hogy a fékkel kezdtem. Semmi. Aztán futómű, motor-váltó felfüggesztés, kormányösszekötők, gátlótornyok, mindent átnéztem.

Hetek múlva -véletlenül- találtam meg a hang forrását. A váltó rudazat végén levő csatlakozásnál kiverődött egy 10 Forintos nagyságú szilent, és fékezéskor amikor a motor/váltó bebillent, a csavarfej nekikoppant a kulisszának, az pedig vitte a hangot tovább...... ;)

2017. szept. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hálisten tenyleg nem a fékkel van a baj (volt vele már elég gond..). Szilent a ludas az én esetemben is, köszönöm a válaszokat ;)
2017. szept. 21. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!