Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell használni indexet?

Kell használni indexet?

Figyelt kérdés

A tábla kötelező haladási irányként az egyenest mutatja, de én becsatlakozok igazábol egy felsőbbrendű útba.

[link]



2017. szept. 24. 23:06
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
0%
Jó kis Miskolc, 2003-ban jártam itt utoljára, egy Opel Kadettet vettünk kb pont itt.
2017. szept. 25. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
49%
Balra kell!!!
2017. szept. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
67%
Remélem az előzőek közül nem sokan vezetnek, persze, hogy kell, besorolsz egy másik forgalmi sávba akárhogy is nézzük.
2017. szept. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
34%
A rengeteg tanulóvezető itt szokott kisorolni, én eddig úgy láttam hogy 10-ből 10 indexelt, az oktatók meg csak tudják a dolgukat.
2017. szept. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
74%

egyértelmű, hogy a stop! táblánál megállsz, majd balra indexelve továbbmész egyenesen.


ez ilyen eccerű.

2017. szept. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
0%
Ha ebben a kereszteződésben balról is lenne becsatlakozó út, akkor is indexelnének azok akik azt mondják,hogy itt kell?Ez egy 2x2 sávos párhuzamos közlekedésű út.Kvára megtévesztő,ha a jobb oldali külső sávban lévő autós itt kiteszi az indexet balra és én később érek a kereszteződéshez a belsőben, az az érzésem támad,hogy sávot vált és beakar sorolni a belső sávba elém.A balra indexelés itt okozhat galibát.
2017. szept. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
47%
balra index.
2017. szept. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
Ja, már hiányoltam ezt a kérdést, régen tettétek már fel! :-)
2017. szept. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
74%
Persze, balra kell!
2017. szept. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
0%

Na, segítek, mert látom nehezen megy.


Ez itt egy útkereszteződés.

Egy magasabb rendű útba csatlakozik be egy alacsonyabb rendű út ezt jelzi a STOP tábla, csak éppen igen kis szögben a szokásos derékszöghöz képest. Sávok közé nem raknak STOP táblát, teljesen abszurd még az ötlet is, sávváltásról ebben az esetben szó sem lehet.


Az irányjelző használata nem attól függ, hogy tekerjük-e a kormányt vagy sem. (Például akkor is kell irányt jelezni, ha kanyarodó főútról egyenesen térünk le, ellenben nem kell akkor, ha követjük a kanyarodó főutat (de szabad, ha az irányjelzés nem megtévesztő.))

Jelen esetben mindenképpen kötelező irányjelzést használni, hiszen egy alacsonyabb rendű útról kanyarodunk be egy magasabb rendű útra.


Ha jobban megvizsgáljuk a kereszteződést (vagy esetleg gondolatban úgy tekintjük, mintha nagyobb lenne az útkereszteződés szöge), akkor láthatjuk, hogy jobbra fogunk kanyarodni, így tehát egyértelműen jobbra fogunk irányt jelezni.


TL;DR: Kötelező irányt jelezni, méghozzá jobbra.


(Aki pedig nem tudja bármelyik fentebbi pontot megcáfolni, az ne írjon mást, mert csak hülyének lesz nézve)

2017. szept. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!