Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell használni indexet?

Kell használni indexet?

Figyelt kérdés

A tábla kötelező haladási irányként az egyenest mutatja, de én becsatlakozok igazábol egy felsőbbrendű útba.

[link]



2017. szept. 24. 23:06
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Kicsit sem olyan, mint egy autópálya felhajtó.

Autópályára hajtásnál először egy külön sávba csatlakozol be, egészen eddig nem indexelsz sehova.

Majd amikor a becsatlakozó sávból térsz át a valódi sávba akkor indexelsz balra.


Itt nincs semmilyen párhuzamos becsatlakozó sáv, emiatt nincs sávváltás, hanem útra rákanyarodás van, méghozzá jobbra.

2017. szept. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
0%

"Ezen most jót kuncogunk, de ha esetleg elhagyod a megyehatárt, netán az országhatárt is akkor találsz pár országot ahol így kell csinálni ( vagy így szokták meg ), sőt van ahol balra irányjelzőzve mennek be a körforgalomba. Érted, balra irányjelzővel kanyarodik jobbra :D


Ez elsőre mókásnak tűnik, de a körforgalomban bent maradó bal indexét látod behajtáskor, a jobb indexet nem mindig és csak nézel, hogy most ő bent marad vagy kimegy.. Szóval mókás dolog ez, de Olaszországban sokkal sokkal haladósabb egy körforgalom, mint nálunk :)"


Mesélj még arról, hogy hogyan látom azt az oldali indexét egy autónak, ami a túloldalon van és amit felőlem az autó eltakar és pontosan hogyan látom is ezt jobban annál, ami ott van hozzám közel.


Ha látom, hogy jobbra indexel (amit mindig látni fogok), akkor egyértelmű, hogy ki fog jönni a körforgalomból. Ha esetleg elfelejt indexelni a legrosszabb akkor is, ami történhet, hogy kicsit később hajtok be a körforgalomba, mikor már látom, hogy kifelé hajt.


Ha viszont nem látom a bal indexet (mert eltakarja az autó kasztnija, mert elfelejtette kirakni, mert visszaugrott az irányjelző) akkor lövésem sincs, hogy bent akar maradni vagy ki akar jönni. Ha benézem, és úgy gondolom, hogy ki akar jönni, pedig mégsem akkor összeütközünk.


Mesélj még arról, hogy a két módszer közül melyik az értelmesebb/jobb.


Nagyon nagyon látszik, hogy semmi gyakorlati tapasztalotok nincs a vezetéssel, csak az internet árnyéka mögül puffogtok.

2017. szept. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

"Mesélj még arról, hogy a két módszer közül melyik az értelmesebb/jobb."

Öcsisajt a bal indexes bentmaradás mellett ugyanúgy indexelnek jobbra kihajtáskor.

Aki ebben a kereszteződésben jobbra indexel az egyszerűen hülye.

Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, és semmivel nem akarod jobban segíteni a közlekedő társakat, mint amit a KRESZ előír, akkor NEM KELL indexelni, mert ahogy a táblá is mutatja, csak egyenesen mehetsz.

De itt az érkezési szög pont olyan, mint egy besorolásnál (sávváltásnál), vagy párhuzamos parkolóhelyről indulásnál.

Tehát én balra indexelnék. És szerencsére úgy látom a többség is így gondolja. Hülyék meg mindig lesznek.

2017. szept. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy a többség mit gondol.

A jogszabályok értelmezése nem mennyiségi kérdés.

2017. szept. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
még mindig várom a jogi indoklást, miért kell jobbra indexelni? :))
2017. szept. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
0%

Milyen jogi indoklást Te nagyon sötét? :D :D :D

Jobbra kanyarodsz, jobbra kell indexelni.

Ezt komolyan el kell neked magyarázni?

2017. szept. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Ha jobbra kanyarodsz felhajtasz a járdára...

Balra térsz ki az egyenestől és jobbra indexelsz...

2017. szept. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

"Mesélj még arról, hogy hogyan látom azt az oldali indexét egy autónak, ami a túloldalon van és amit felőlem az autó eltakar és pontosan hogyan látom is ezt jobban annál, ami ott van hozzám közel."


"Ha viszont nem látom a bal indexet (mert eltakarja az autó kasztnija, mert elfelejtette kirakni, mert visszaugrott az irányjelző) akkor lövésem sincs, hogy bent akar maradni vagy ki akar jönni. Ha benézem, és úgy gondolom, hogy ki akar jönni, pedig mégsem akkor összeütközünk. "


Szóval akkor te a képen látható ezüst VWnak nem látod a bal oldali irányjelzőjét, mert azt eltakarja a kasztnija, viszont a jobb oldalit simán látod? Akkor legyen úgy :D


[link]

2017. szept. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
B+, nem kanyarodsz jobbra, mert az a fehér nyíl ott előre mutat. Tehát vagy nem indexelsz, vagy logika szerint balra indexelsz. Ha jobbra kanyarodás lenne, ahogy te gondolod, akkor jobbra kötelező tábla lenne kirakva.
2017. szept. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

#37:

Azt hiszem megvan mi a probléma a történetben. Óvodában neked nyilván rosszul tanították meg melyik a jobb és bal kezed és folyamatosan kevered a kettőt, ezért nem tudod merre kell indexelni...

Kérlek mutasd meg a következő képen, amin kiemeltem neked pirossal a kanyarodás ívét, hogy hol kanyarodsz itt balra, ha már annyira balra szeretnél indexelni.

[link]

Azt is kiemeltem neked kékkel, hogy mihez képest mérjük a jobbra irányt, ez a becsatlakozó út képzeletbeli meghosszabítása.

Újra kérlek mutasd meg nekem, hogy hogy csinálod Te ezen a szakaszon, hogy balra tekered a kormányt, mégsem a szembejövő autókba csapódsz, hanem becsatlakozol a forgalomba menetiránynak megfelelően.

Lehet, hogy én valóban én vagyok a tudatlan, fent tartom a tévedés jogát, de szerintem amit Te csinálsz az több, mint varázslat!


#38:

Te mindig ilyen demagóg vagy?

A képen látható autó olyan messze van, hogy akár fölfelé is indexelhetne, teljesen mindegy, akkor is bőven beférsz előtte.

Az elsőbbség kérdése ilyenkor fel sem merül.

A dolog akkor lesz érdekes, amikor a két kijárat közötti szakasz kb felénél van, hiszen itt már csak akkor hajthatsz be, ha Ő kijön belőle. Itt a bal indexeiből kettőt már biztosan nem látsz (egyet esetleg), míg a jobb oldaliból kettőt biztosan.

Tipikus esete vagy a "bár ne szólaltál volna meg" jelenségnek, mert csak magadból csináltál még nagyobb hülyét...

2017. szept. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!