Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell használni indexet?

Kell használni indexet?

Figyelt kérdés

A tábla kötelező haladási irányként az egyenest mutatja, de én becsatlakozok igazábol egy felsőbbrendű útba.

[link]



2017. szept. 24. 23:06
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
49%

Gyorsítósávon is jobbra indexelsz?


(egyébként nekem anno úgy tanították, hogy ha a kanyarodó főutat követem akkor is kell indexelni (gyalogosnak nem kell tudnia, hogy index nélkül te kanyarodsz)

2017. szept. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
0%

Atyaúristen, ezek után nem csodálom a sok bambaképűt a forgalomban sem, ha ennyire fogalmatok nincs a kreszről és így vezettek.


"Gyorsítósávon is jobbra indexelsz?"

Komolyan nem tudsz különbséget tenni egy sávváltás és egy bekanyarodás között? Mert akkor lehet soha többet nem kéne vezetned.


"(egyébként nekem anno úgy tanították, hogy ha a kanyarodó főutat követem akkor is kell indexelni (gyalogosnak nem kell tudnia, hogy index nélkül te kanyarodsz)"

Vagy hazudsz, vagy rosszul emlékszel, vagy szarul tanították, de ez is csak azt támasztja alá, hogy szájkarate helyett inkább a kreszt kéne elolvasni.

2017. szept. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

#20 ne legyél már ennyire autista.

Ha van már minimális rutinod, eléggé adja magát, hogy itt balra indexelsz (nem kötelező, de hasznos, pont mint a "még bent maradok a körforgalomban" balindex).

Kint van a kötelező haladási irány egyenesen!! Miért indexelnél jobbra te sérült?

2017. szept. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

Látom egyeseknek a szövegértés is nehezen megy, nem csak a vezetés.

Délután lesz egy kis időm, leírom úgy, mintha 5 éveseknek magyaráznám el, hátha akkor többen megértik.

2017. szept. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Na most már komolyan várom azt a KRESZ szerinti indoklást, amikor a kötelező haladási irány egyenesen táblánál jobbra kell indexelni :))

(feltéve, hogy nem akarsz félreállni, vagy rögtön a főútra hajtás után jobbra kanyarodni)

2017. szept. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

#20, próbáld meg elolvasni is.

Minden egyes pont le van írva, indoklással.

2017. szept. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

[link]


Aki járművel irányt változtat (terelővonalat, az úttest szélét vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi, forgalmi sávot változtat, másik útra bekanyarodik, főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér stb.) köteles az azonos irányban vagy szemben haladó, irányt nem változtató járműveknek elsőbbséget adni.


(2) Az irányváltoztatást - ide nem értve a körforgalmú útra történő bekanyarodást - a művelet előtt kellő időben megkezdett és annak befejezéséig folyamatosan adott irányjelzéssel kell jelezni. E rendelkezést kell alkalmazni a körforgalmú útról történő letérés esetében is. A jármű vezetője egyéb esetben (pl. útkereszteződésben kanyarodó főútvonalon való továbbhaladás esetén) is adhat irányjelzést, ha ezzel továbbhaladási irányáról a közlekedés más résztvevői számára többlettájékoztatást ad, az irányjelzés azonban megtévesztő nem lehet.


Mondjuk aki annyira szőke, hogy KÖRFORGALOMBAN BALRA INDEXEL, azzal nem tudom mennyire értelme van kreszről vitatkozni :D :D :D

2017. szept. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk aki annyira szőke, hogy KÖRFORGALOMBAN BALRA INDEXEL, azzal nem tudom mennyire értelme van kreszről vitatkozni :D :D :D"


Ezen most jót kuncogunk, de ha esetleg elhagyod a megyehatárt, netán az országhatárt is akkor találsz pár országot ahol így kell csinálni ( vagy így szokták meg ), sőt van ahol balra irányjelzőzve mennek be a körforgalomba. Érted, balra irányjelzővel kanyarodik jobbra :D


Ez elsőre mókásnak tűnik, de a körforgalomban bent maradó bal indexét látod behajtáskor, a jobb indexet nem mindig és csak nézel, hogy most ő bent marad vagy kimegy.. Szóval mókás dolog ez, de Olaszországban sokkal sokkal haladósabb egy körforgalom, mint nálunk :)

2017. szept. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

"Mondjuk aki annyira szőke, hogy KÖRFORGALOMBAN BALRA INDEXEL, azzal nem tudom mennyire értelme van kreszről vitatkozni :D :D :D"

Ha majd nem a fotelből próbálsz vezetési tanácsokat adni, hanem vezetsz majd a valóságban is, nem mondasz ilyen hülyeséget.

Ahogy előző is írta, nézz körül a világban.

És igen, a befele indextől sokkal folyamatosabb lesz egy körforgalom használata.

De nálunk még a kihajtást sem jelzi a sok sügér. Ezért a körforgalmaink akadoznak, bedugulnak.

2017. szept. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Igen, több helyen is kell balra indexelni a körforgalomban, ha nem hagyod el az első kijáraton, és szerintem tényleg nagyon hasznos, elvégre tényleg balra kanyarodsz, ha nem hagyod el a körforgalmat.

Ja és én is tartom a véleményem, hogy balra kell indexelni. Ez is pont olyan, mint egy autópályafelhajtó, csak itt STOP tábla van és sokkal rövidebb.

2017. szept. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!