Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első kocsi vásárlás?

Első kocsi vásárlás?

Figyelt kérdés
Szóval most fogok egyetemre menni és egy kocsit szeretnék magamnak venni, de nem igazán vagyok jártas ebben a témában. Természetesen használt kocsit vennék, hiszen nem éri meg, hogy azonnal egy drága autót vegyek magamnak, még ha lenne is annyim hogy kifizessek egy több milliós kocsit. Szóval szeretném kikérni a véleményeteket, hogy milyen kocsit vegyek és hogy mire figyeljek oda a vásárlásakor. A válaszokat előre is köszönöm!

2017. szept. 25. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
A használt autó vásárlás mindig rizikós. Nem tudom, mennyi a kereted és havonta mennyi az a pénz, amit rászánsz. Én egy kisautót vennék, amire lehetőség szerint nem kel majd sok pénzt költeni.
2017. szept. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Ha olcsó, megbízható, kis fogyasztású autót szeretnèl akkor Suzuki (swift). Sokan fikázzák, de egyèbkènt egy "igènytelen" autó.
2017. szept. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Sokan azt mondják, hogy egy jó dízel soha nem hal meg! Az előző kommentjét viszont cáfolom, mivel Suzuki Swiftem volt, 3 hónapja adtam el, mivel fél év alatt az eladási árát költöttem rá, és csak jöttek tovább a gondok, motorikusan is! Ha 5-600 ezret megengedhetsz, a helyedben Gondolkoznék esetleg egy dízel Golf IV-n!
2017. szept. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Oliver38 ***** válasza:

Itt ahány ember annyiféle autó, ki-mire esküszik... egy kicsit bővebben is kifejthetted volna mire van szükséged mennyiért és mennyi időre kell az autó... így igen nehéz bármit is ajánlani... de ha mégis kéne akkor én az Opel típusokat javasolnám pl:Corsa B t javasolnák ha kisautó kéne,ha valami nagyobb akkor Astra F, ha pedig igazi családi autó kell akkor egy Omega is megfelelő lehet, hogy mit kell megnézni használatautó vásárláskor? legelső hogy legyenek érvényes papírjai és CSAK a tulajdonostól vedd meg az autót(vagy hivatalos kereskedésből) ez a legfontosabb, utánna pedig az ilyen idős autóknál

a rozsdásodás!! a többi csak másodlagos mivel rentgeteg alkatrész van ezekhez a típusokhoz aránylag jó áron. Esetleg még ajánlanám az Audi 80 B3-as szériát(teljesen galvanizált a karosszériája magyarul itt van leg kevesebb esély a rozdsásodásra/azért pótkeréktartó megnézendő)ezt 1.6os illetve 1.8as karburátoros motorokkal javaslom.(egy használt autó vásárlása után vannak kötelezően elvégezendő dolgok amik egy hibátlan autónál is szükségesek ez a vezérlés,olajcsere és egyéb hibák kijavítása) remélem tudtam segíteni!

2017. szept. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#3


Attól hogy kifogtál egy olyan Swiftet amire lehet hogy soha nem költöttek nem kell szidni. Motorikusan gyakorlatilag nem lehet agyonütni.


#4


A Corsakat kb. szétrúgta az összes helyi pizzafutár/üzletkötő/lótifuti, az F Astrak lassan kezdenek porladni a kitaposott motorgenerálra szoruló Omegakkal egyetemben.


Kérdező nem írtad mekkora a keret de én a helyedben max. 500 körül gondolkodnék annyiból meg bőven jól felszerelt, patika állapotú Swiftet kapsz, ami rohangálós autónak tökéletes, és olcsó fenntartani.

2017. szept. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen bocsánat lehettem volna részletesebb. Egy kis kocsit szeretnék, főleg ingáznék vele a városom és az egyetemi város között. Ez a táv Kb 30-60 perc. És igen kb 500 ezer forintot szeretnél rá költeni.
2017. szept. 26. 06:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Inkább ne vegyél, fenntartani miből fogod?
2017. szept. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A szüleim segítenek a fentartásában
2017. szept. 26. 15:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Mondok egy saját példát. Én vettem másfél éve egy olasz-olasz benzines autót, az általad leírt árban. (nem ez volt a legolcsóbb, sőt) 30 ezer km alatt kellett egy generátort cserélni, meg egy komplett váltót, fékeket felújítani, olajat cserélni. Kb 130 ezer ment el rá. De üzembiztos, mindent lehet hozzá kapni, a váltót csak magam miatt cseréltem, nem esett szét. Mindene működik, a klíma, az elektromos ablakok, tükrök, nagyon szeretem. Fontos, hogy egyáltalán nem rohad és nagyon szép a belseje. A fenntartása tehát nem kell drága legyen, csak ne egy eleve szakadt vackot vegyél meg.
2017. szept. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy kis Daihatsura (pici motorjuk van) nem megy rá a gatyád, és ha szerencsés vagy, kifoghatsz egy jó állapotút is. Cuore, Charade, Applapause esetleg...
2017. okt. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!