Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek? Benzin...

McJopek kérdése:

Milyen autót vegyek? Benzin vagy diesel?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a kérdés nem új, ezért leszűkítem a dolot. Szóval 3 - 4.5 millió körüli autót keresek. Éves szinten kb 15000 km-t megyek, ebből kb 7000km autópálya. A maradék 8000km viszont a házam és a cégem közt van, ami 28km naponta (14 oda és 14 vissza) ami ugye nem sok egy dieselnek... Egy négy fős családnak lenne az autó, hátul két gyerekūléssel. Mindenképpen kombit keresek. Az autópályán mindig jól megpakolva vagyunk, így a teljesítmény is fontos. Német, japán vagy koreai autót keresek Honda accord volt az első alternatíva de hatul nagyon kevés a hely a lábnak. 190cm vagyok... Van még a hatos mazda, az nagyon tetszik. Hyundai i40 is egy jó választás lehet vagy esetleg passat? Előre is köszönöm a valaszokat, tapasztalatokat.

2017. szept. 27. 17:29
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyébként a napi ingázásom alatt szinte végig 80-90-el tudok haladni. És hogy egy korábbi kérdésre válaszoljak, azért ülnék egy accord (vagy bármely más autóba) hátul, mert amikor 1000-1500 km-es úton vagyunk néha a feleségem is vezet, így nekem be kell ülnöm hátra a gyerek mellé mert csak úgy van el.
2017. szept. 28. 15:43
 12/13 anonim ***** válasza:
Ja így értem. Nekünk 2 gyerek van így senki se ül hátra az accordban sem illetve amíg egy volt én vezettem mindig :) hátul soha nem ültem benne.
2017. szept. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Persze, évi 15.000-nél is lehet kedvezőbb a dízel, de ennek kicsi a valószínűsége. Itt a fele, évi 8.000 km van 2 x 14-gyel levezetve, ami nem a legoptimálisabb a dízelnek. 15.000 km-nél éves szinten megspórolsz 2 x 150 = 300 liter üzemanyagot, 100.000 Ft-ot. Nagyon durva becslés... De ha két-háromévente beüt egy komolyabb, többszázezres javítás, turbo, kettőstömegű, stb akkor bukta. Persze lehet, hogy nem üt be. Évi 30.000 km-nél már 200.000-et spórolsz, érted a logikát igaz? Ott már nem gáz ha tolni kell bele a pénzt, mert üzemanyagon bőven behozod. Évi 15.000-re, erre a használatra én benzinest vennék. Aztán mindenki azt vesz amit akar. :)
2017. okt. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!