Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó kereskedőnek...

Használtautó kereskedőnek mennyi lehet a havi bevétele (tisztán) ha 10-20éves autókkal foglalkozik?

Figyelt kérdés
2017. szept. 28. 16:37
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Kicsiben kezdeni mennyire valós elképzelés?

Másodállású egyéni vállalkozó 2-3db párszáz ezres kocsi otthon az udvarban. Egy éven belül szépen fel lehetne fejlődni nem? Van egy ismerős ő robogókkal kezdte, majd kocsikkal. 120as skoda ezres suzuki stb.. most van kb 30 autó plusz murvás telek stb..

2017. szept. 28. 18:34
 12/23 A kérdező kommentje:
Én meg értem azt aki írja hogy min. 5 misi +telep. Na de ha az ember nem olyan családba született, fiatal, nem akar "csóró" maradni, üzleti érzék van bőven kismotorokkal szoktam adok veszekezni. Nem egyszerű sz*rból várat építeni
2017. szept. 28. 18:36
 13/23 anonim ***** válasza:

Nézd, ha ilyen debil kérdéseket képes vagy feltenni, akkor nagyon nem való neked semmilyen vállalkozás sem, mert csak elbukni tudod a pénzedet (vagy másét).

Jó neked az a gyári melós élet, ott legalább minden hónap végén vam fizetés.

2017. szept. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

2-3 db autó, mint használtautó kereskedés?

Mesélj még. :D

2017. szept. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Ezaz építő jellegű kritika (Y) fsza gyerekek vagytok. Nem is értem minek vettétek a fáratságok hogy ide irtatok -.-
2017. szept. 28. 19:34
 16/23 A kérdező kommentje:
Kigangsúlyoztam hogy először kicsiben, miven relatìv nincs tőke. Mivel a meghirdetett kocsira lenne érdeklődő miért ne működhetne?
2017. szept. 28. 19:38
 17/23 anonim válasza:
Ismerősöd időben kezdte. Rendszerváltáskor könnyű volt bármibe kezdeni, ma már telített a piac. Egy két sz@r kocsival legfeljebb keresetkiegészítést tudsz csinálni.
2017. szept. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Én megértem, amit akarsz, de csak akkor, ha imádod az autókat. Kereskedni nehéz, ez is egy szakma. Honnan akarsz autót venni? És kinek akarod eladni? Ezekre megvan a válasz? Hidd el, nem könnyű, én már csak tudom.
2017. szept. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Naugye! Így már egyből építőbb jellegű a dolog. VILÁGOS már! Köszi a válaszokat ;)
2017. szept. 28. 20:15
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

A "kis motorral" kereskedésnek sokkal egyszerűbb a jogi háttere.

Rendszámos járművek esetében vagy csalsz, kockáztatod, hogy lebukás esetén megbüntetnek, vagy szabályosan csinálod, akkor viszont kell egy jelentős anyagi tőke.

Gépjárműt csak a tulajdonosnak van joga eladni, az nem járható út, hogy megveszel 2-3 régi autó, és mindenféle papírmunka nélkül adod tovább - nevedre kell íratni, ha nem hivatalos kereskedőként üzletelsz.

A kintről behozott autók esetében másképp működik a dolog, azoknál meg lehet kerülni a névre íratást, ott más buktatók vannak.

Ki kell menni, időt, pénzt fektetni a tevékenységbe (munka mellett, hogyan?), vannak nagy lyukra futások, de ha szerencséd van, találsz megfelelő autót, lepapírozod, haza hozod - ehhez kell beszélni az ottani nyelvet, jelbeszéddel nem sokat érsz el.

Nagy a konkurencia, a nepperek trélereken hoznak be egyszerre 8-10 autót, sokkal kisebb úgy a költségük, mint annak aki egy-két autó miatt szaladgál, a várt nyereség jelentős részét felemészti az utána járás, haza juttatása az autónak.

Nem véletlen, hogy +hobbi kereskedők" nem űzik tömegesen ezt a boltot, de nem is lehetetlen vállalkozás, ha az illető beszél németül, autószerelő, van trélere, s be tud hozni 3-4 autót egyszerre, de az a biztos, ha ezt megrendelésre teszi.

Hoz némi hasznot, de ebből nem él meg a család.

2017. szept. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!