Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy dizeles auto elromlik ha...

Egy dizeles auto elromlik ha telen is a nyitott parkoloban tartom? 10 eves

Figyelt kérdés
ugy hallottam a dizeles autot meleg helyen kell tarolni mindig mert elromlik a motorja
2017. okt. 8. 14:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A dízelmotorokat a működési elvük miatt nehezebb hidegben indítani, mint a benzineseket.

De ez nem azt jelenti, hogy tönkremennek a hidegben.

A gyártók egyébként ezért szerelnek erősebb indítóakkut a dízelmotoros járművekbe.

2017. okt. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Dehogyis, nem romlik el. Extrém helyzetben előfordul, hogy egy hét -20 fokban állás után nem indul be, de akkor sincs dráma, be kell bikázni oszt kész.
2017. okt. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
dehogy lesz baja. egy karbantartott diesel -20 fokban is pöccre indul (persze az izzítás tovább tart)
2017. okt. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

# 7 vagyok.

Itt a saját autóm idén január elején. 1.7CDTI. Előtte két hétig szabadságon voltam az ünnepek alatt. Be se indítottam. -11 fokos levegő és -12 fokos hűtőfolyadék (kijelzőn látható az érték, tehát nem előmelegített motor) mellett így indul. ÉS ez egy 12 éves autó relatív sok kilométerrel.

Szerintem nem indul lényegesen nehezebben, mint egy benzines: https://www.youtube.com/watch?v=Axq3UkTEu6E

2017. okt. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ha beindul, akkor nem tűnik nehezebbnek egy dízel autó hidegindítása, de sokkal komolyabb erőfeszítés a dízelnek egy ilyen hidegindítás, és sokkal nagyobb energiát vesz igénybe. Nem minden dízel indul olyan könnyen nagy hidegben (persze nem új autókról van szó).
2017. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de pont ezért a dízelekben általában nem 44Ah-s akku van.
2017. okt. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ezért kell a dízelbe legalább 75-ös akku, enyémbe 95-ös volt, még épp befért. Na meg odafigyelni az általános állapotára, mert mindenre érzékeny a hidegindításnál.
2017. okt. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az enyémben most 77-es van. De előtte a gyári 70Ah-sal is elment gond nélkül 8 évet.
2017. okt. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!