Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autok sebesség valtója nekem...

Autok sebesség valtója nekem nem logikus ha pl van egy 1.2cm3 kis motoros 5 sebesség váltóval felszerlve akkor miért nem lehet pl egy 2.4cm3 is motorba pl 10 fokoztau sebsség váltót be szerelni?

Figyelt kérdés
2017. okt. 15. 06:45
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Autópályán nagy a terhelés a menetszél miatt, nem lehet csökkenteni a fordulatszámot. Kivéve a nagy motoroknál, de ott meg is történik ez és nincs szükség ott sem 10 fokozatra ehhez, elég csak 6.
2017. okt. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
igen igy van ebben neked is igazad van de ahogy irtad a nagy motoroknál csak es menet szél igen ezzel is számolni kell de kit erdekel ha pl dombon lefelé valki kunyul egy biciklit jol meghatja lekissseb fogaskosszurun engem nem fogod fel akkor a menetszél de ezek mar tervezsesek aerodinamika nem mennék ebbe tema mar bele
2017. okt. 15. 17:37
 23/25 A kérdező kommentje:
marpedig lenn ha mar elértem a megfelelöfordulatszmot autpályan pl es torta szelet ide oda fogskerék merete stb en rakni marpediglen egy fokoztal vagy akkar kettövel többet is bele a lenduletem es nagy frodulatszám fügvenyében es akkor menkulés elölem mindenki autopályán sajna az emberek nem foglkoznak ezzel ugy erzem nem nézmeg senki mennyit pörög az motor fordulta nagy sebbsegnél ugy hogy én ezt beválánám bizzony autópláyan persze csak kissebb fordulat nagyobb sebeség aki autozik rendszeresen auto plyán ezt erezni kene annak is bizony valtan még csak hat mar nincs mit:)
2017. okt. 15. 18:06
 24/25 anonim ***** válasza:

Látom, te ilyet szeretnél:

https://www.youtube.com/watch?v=Fohj-DOk7k4


:-)

2017. okt. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
igen igen iyenre gondoltam ezt egy személy autoban nem lehet ki vitelezni ??
2017. okt. 16. 15:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!