Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha FÉLautomatás autóra va...

Ha FÉLautomatás autóra va njogosítványom, azzal vezethetek kuplungos kocsit?

Figyelt kérdés
Főleg az érdekelne, hogy a félautomatát jelzik-e valahol a jogosítványomon (az teljesen automatást azt tudom, hogy igen.)

2017. okt. 15. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez hülyeség amit írsz. Ha leteszed a B kategóriát azzal alapból megtanulsz manuális váltós autót vezetni, és egyébként bármilyen járművet vezethetsz ami beletartozik a B kategóriába max 9 fős utasszámig sofőrt is beleértve, illetve 3500 kg össz tömeg alatt legyen az autó és vezetheted akár automata akár félig az, akár manuális, teljesen mindegy. Nem értem igazából ezt a kérdést mi alapján tetted fel, nem is hallottam én ilyet.
2017. okt. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
Úristen...
2017. okt. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi ez a baromság? Hogy lehet valaki ilyen korlátolt?
2017. okt. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Én meg ezerötös Ladával vizsgáztam Szegeden, és nekem csak ezerötös Ladára van jogosítványom, ami kizárólag Szegedre szól.
2017. okt. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha nincs 86-os kód a jogsidon, akkor természetesen vezethetsz.
2017. okt. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mi az a 86-os kód?

Az elsőnek: a félautomatás kocsiban NINCS kuplung, csak sebességváltó + gázpedál. Ha ilyen kocsiban tanulok meg vezetni, akkor egy kuplungos kocsit vezetnem - amit másképp kell kezelni - kész életveszély.

Az alábbi link automatás kocsiról szól, de azért tettem fel a kérdést, mert nem tudom, hogy a félautomatásra is vonatkozik-e

"Nekik ajánljuk az automata váltós tanulást, amellyel automata váltós autóra szóló jogosítványt lehet szerezni."

[link]

a lap alja felé van az idézett mondat

2017. okt. 15. 13:09
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Egyféle korlátozás van a jogosítványban a váltóra, az pedig az automata, 86-os kóddal. Ha kézin tanulsz akkor vezethetsz mindent, ha automatán tanulsz akkor csak automatát vezethetsz.


Azon belül már teljesen mindegy milyen típusú automata, az olajkavaróstól a duplakuplungoson át a robotizálttól a fokozatmentesig. A lényeg, hogy nem kézi.


Orbitális hülyeségnek tartom az automatán való tanulást, mert senki se garantálja, hogy a munkahelyen vagy családban nem-e kell majd kéziváltós autót vezetned később. Legfeljebb akkor érteném meg, ha full milliomos vagy és garantáltan nem kell kéziváltós autóba ülnöd soha.

2017. okt. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


Nézz rá a jogsid hátoldalára.

Ha a B kategória sorában a 12-es oszlopban van egy 86-os, akkor nem vezethetsz kéziváltósat.

Ha nincs ott 86-os, akkor vezethetsz.

2017. okt. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖ? A VÁLASZOKAT!!!
2017. okt. 15. 15:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy félautomata jogsi.
2017. dec. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!