Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kedves Autósok! Nektek miért...

Kedves Autósok! Nektek miért derogál elengedni a zebrán a gyalogosokat?

Figyelt kérdés

Nem szívesen késem le a tömegközlekedési eszközt, mert kb. 1-1,5 óránként jár; nektek viszont kb. fél perc várakozási időt jelentene.


Megértéseteket köszönöm! :)



2017. okt. 16. 18:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Akin látom, hogy át akar jönni és megtudok úgy állni, hogy ne jöjjenek belém hátulról, azt elengedem. A telefont nyomkodókat, elvarázsolt tekintetű embereket nem szoktam elengedni.


Rohadt idegesítő tud lenni, amikor átengedném, de fel se fogja, hogy valaki megállt neki, hanem csak néz ki a fejéből, buztán. Ilyenkor már nem indulhatok el, mert biztos lelép elém, amint felengedem a kuplungot...

2017. okt. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Zebrán átengedem (majdnem mindig).

Ha csak eszébe jut valahol, hogy akkor ő most épp ott akar átmenni, akkor csak akkor, ha látszik rajta, hogy idős / beteg stb. és nehezen menne el a következő szabályos átkelőhelyig.

2017. okt. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
75%
Lehetőséghez képest átengedem őket. A lehetőség nem az 50-ről állóra fékezést jelenti, hanem a kultúrált lassítást. Akkor szokott derogálni, mikor már én állok egy perce, mert folyamatos a gyalogosforgalom, lámpa sem az autósoknak, sem a gyalogosoknak nincs. Na akkor, ha van két gyalogos között másfél méter szabad hely, egye fene, átmegyek, mert különben lemegy a nap.
2017. okt. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 veterán vas ***** válasza:
90%

Ha minden nap autóban ülnél, akkor nem kérdeznél ilyeneket.

Mert például:

-Ági néni siet(?!) a doktorhoz, de a zebra másik oldalán találkozik Margitkával és laza másfél órát elbeszélhetnek. Majd meggondlja magát, visszafordul, természetesen újra siet. Haza, mert hát a kisunoka várja. Jaj, vigyázzunk rá!

-mélázó tekintetű tizenéves, Apuci-vette szuper fülhallgatóval a fején sétál a babarózsaszín semmi felé.....természetes, hogy a zebrán elsőbbséget élvez.

-gondterhelt üzletember telefonál a zebrán -éppen megoldja a gizahi piramis állványozási problémáját- véletlenül sem néz abba az irányba, ahonnan az autók jönnek. Értem, legyek megértő vele is, szegény feje tele gondokkal.

-két tini liba az út közepén vitázik, hogy "jaj tényleg most nem is arra megyünk?" Állj nyugodtan és várd meg amíg kitalálják hol van az a merre?

Hány ilyen példát mondjak?


Na és jössz Te, mert a buszod csak óránként jár és Te is sietsz.

Viszont nekem, hogy elérjek A-ból B-be 19 ilyen zebrán, és 27 lámpás kereszteződésen kell átmennem. Természetesen minden zebránál megértő vagyok, minden lámpánál törvénytisztelő vagyok. Ezek után én kések egy órát. Na és mivel fogadnak?

"hogy bánatba késhet el, aki kocsival jár?"


És még egy apróság:

Aki nem vezet, sosem tudja megérteni, hogy mi a könnyebb: a gyalogosnak két lépés között megállni amíg elenged egy autót, vagy az autósnak megállítani több mint egy tonna fémet? (még ha csak 40km-es sebességről beszélünk.

Ezen is el lehet(ne) gondolkodni egy két gyalogosan közlekedőnek. ;)

2017. okt. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Minden reggel a gyerkőccel át kell lépnünk a szemközti buszmegbe, emellett még egy gondnyomós lámpás is szexeltek odarakni. Látványosan 60-80-nal jön, ahol 30 a megengedett, egyértelműen féktávon belül vagyok, elcsapnak, ha lelépünk, hát kösz nem. A kedvencem az, amikor az egyik sáv engedne, de a másik csak nyomja 90-nel, már úgy kell rádudálni a normálisnak az eszementre. Nem járok füldugóval, mert nem hallanám a gyereket. Egyelőre nem tudjuk kivitelezni, hogy 2 autónk legyen, a férjem vidéken dolgozik egyenlőtlen munkarendben.
2017. okt. 16. 20:35
 6/26 A kérdező kommentje:
*gombnyomós :D
2017. okt. 16. 20:36
 7/26 A kérdező kommentje:
És még annyit hozzátennék, hogy mi egy megyeszékhely kertvárosában lakunk, ahol nem a tömeges népvándorlást kellene átengedni....
2017. okt. 16. 20:40
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is elengedem általában, de azért nézzük a másik oldalról is: az autósnak sokkal nagyobb teher és fáradtság megállni, majd újra elindulni, mint a gyalogosnak. Ha neked ezen múlik az, hogy elkésed a buszt, az már régen rossz.
2017. okt. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 veterán vas ***** válasza:

Nézzük a dolog fonákját.

Te -a gyerkőccel való közlekedés miatt- hergeled magad, és szidod az autósokat. Elfogadom, megértem.

Ezalatt a férjed minden reggel (több) másik településen át, siet a munkahelyére. Na most mi van, ha az ott lakó kisgyermekes gyalogosok is pont úgy gondolkodnak, mint Te?


A kör bezárult. ;)

2017. okt. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

veterán vas, jó stílusod van :D


Kérdező. Ahogy látod, ez összetett probléma. Nyilván van, hogy a gyalogosnak semmibe se kerül várni pár másodpercet, van, hogy a gyalogos NEM MEGY ÁT (hipermiler motorosként is szépen elfékezem a lendületemet és megállok és nem. a zsinórban sokadik ilyennél nem vagyok lelkes. pedig láthatóan át akar menni valamikor... de ráér. úgyhogy int, hogy kösz, majd utánam. de legalább látszana rajta, hogy ráérős, de szorosan az út szélén áll, vágyódva nézve a másik oldalra... OK, lehet, hogy más az arckifejezése, de azt valahány méterrről nem látom. persze attól még máskor is megállok, legalábbis ha jönnek mögöttem is).

S persze van, hogy az autósok mind rohannak a forgalmas úton és a gyalogos még percek múlva is vár. Sajna van olyan zebra, amire nagyon kéne lámpa, de nem raknak s ha a zebrát figyelmen kívül helyező autósokkal van tele az út, az nem szép.


Autós-autós viszonylatban is vannak ilyesmi problémák. Amikor az ember 15 percig vár, hogy bekanyarodhasson az extrém forgalmas főútra, ahol még a lekanyarodóknak is sokat kell várniuk, de a főútra balra kikanyarodók csak akkor jutnak szóhoz, ha valaki különösen aranyos és átadja az elsőbbségét a lekanyarodók közül s 2 egyenesen haladó közt ki tud lőni az ember.

Bizonyos helyeken több lámpa kéne, mert nélkülük rémálom a közlekedés.

2017. okt. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!