Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kedves Autósok! Nektek miért...

Kedves Autósok! Nektek miért derogál elengedni a zebrán a gyalogosokat?

Figyelt kérdés

Nem szívesen késem le a tömegközlekedési eszközt, mert kb. 1-1,5 óránként jár; nektek viszont kb. fél perc várakozási időt jelentene.


Megértéseteket köszönöm! :)



2017. okt. 16. 18:50
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Veterán vas" minden szavával egyetértek, de kifelejtette a felsorolásból pl. az otthon lébecoló kismamákat, akik pont a zebra mellett állnak le órákra dumapartizni. Megcsodálni egymás babakocsiját és eldicsekedni azzal, hogy melyiknek a gyereke eszik már villával pörköltet, és hány versszakot tud a himnuszból. (Vagy azt, hogy még mindig nem jött rá a férje, hogy nem ő a gyerek apja.)

Azután valamelyik a fejére csap, mert kezdődik a tv-ben a kedvenc brazil sorozata, és rögtön haza kell sietnie, mert nem telhet el egyetlen délután sem, a kackiás bajuszú, zselés hajú Don Padaláfos újabb romantikázása nélkül.

Ekkor elborítja az agyát már a romantika lila ködje...

...és egy hirtelen mozdulattal kitolja a zebrára a babakocsit a mit sem sejtő ledermedt autós elé.

Természetesen az autós lesz a hibás, mert nem áll meg amikor látja, hogy "siet a gyerekkel az anyuka".

2017. okt. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
53%

"Ági néni siet(?!) a doktorhoz, de a zebra másik oldalán találkozik Margitkával és laza másfél órát elbeszélhetnek. Majd meggondlja magát, visszafordul, természetesen újra siet. Haza, mert hát a kisunoka várja. Jaj, vigyázzunk rá!

-mélázó tekintetű tizenéves, Apuci-vette szuper fülhallgatóval a fején sétál a babarózsaszín semmi felé.....természetes, hogy a zebrán elsőbbséget élvez.

-gondterhelt üzletember telefonál a zebrán -éppen megoldja a gizahi piramis állványozási problémáját- véletlenül sem néz abba az irányba, ahonnan az autók jönnek. Értem, legyek megértő vele is, szegény feje tele gondokkal.

-két tini liba az út közepén vitázik, hogy "jaj tényleg most nem is arra megyünk?" Állj nyugodtan és várd meg amíg kitalálják hol van az a merre? "


Az a válaszoló vagyok, aki külföldön tette le a jogsit. Csak most olvastam ezt a hozzászólást. Nálunk ilyen arcok nincsenek. Aki át akar menni a zebrán, az megy is. Nem állnak le beszélgetni, nem méláznak, hanem szedik a lábukat. Lehetséges hogy itt ezért is állnak meg az autósok. Magyarban tényleg elég sz4r lehet vezetni...

2017. okt. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 veterán vas ***** válasza:

Kedves #22!

Az idézett életképeket én bátorkodtam bepötyögni. Európa sok országában megfordultam már, és képzeld, számtalan ilyennel találkoztam Birminghamtól, Kijevig. Kerültem már ki két kézzel "telefonáló" olaszt, és satuztam, a másik irányba néző, zebrától több száz méterre váratlanul lelépő a "precíz" német miatt.

Szerintem a leírt jelenségek nem kor és nemzetfüggőek, hanem egyszerű ember tulajdonságok, amelyek világ bármely pontján megtalálhatóak.

Üdv.



"...magyarba...."?

Hmmmm :(

2017. okt. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Az a válaszoló vagyok, aki külföldön tette le a jogsit... Nálunk ilyen arcok nincsenek."


Azóta, hogy kiírtad, az idióta válaszodon röhög az egész közlekedésrendészet!!

Mert külföldön kizárólag a szentemberek vezetnek autót, és még soha nem történt semmiféle baleset...

2017. okt. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Azóta, hogy kiírtad, az idióta válaszodon röhög az egész közlekedésrendészet!!


Szerencse hogy munkaidőben a gyakori olvasgatására van idejük. Lehet azért ilyen a vezetési kultúra maygarországon.


Mert külföldön kizárólag a szentemberek vezetnek autót, és még soha nem történt semmiféle baleset..."


Persze történnek balesetek, de alapból igen, szentemberek vezetnek autót, vagy a magyarokhoz képest azok. Ha gyalogos ér a zebrához, megállnak, ennyi. Amikor gyalog jártam, 10-ből 9 esetben megálltak. Persze volt aki nem, mert vagy nem figyelt, vagy eleve egy paraszt volt, ahogy a magyar sofőrök, de 10-ből 9 megáll. Otthon 10-ből 2.

2017. okt. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Akkor is a 44%-os válaszadó válaszai a legkedvezőbb. Amikor gyesen voltam, akkor sem értem rá sok mindenre, nemhogy még a zebra mellett trécseljek.
2017. okt. 20. 23:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!