Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mar 7 honapja van jogsim. De...

Mar 7 honapja van jogsim. De meg mindig a szuleimmel vezetek es nem engednek egyedul!?

Figyelt kérdés

7honapja meg van a jogsim.eleinte okes volt hogy a szuleimmel vezettem es jol is jott.de most hogy a szomszed faluba ami autoval 5perc oda sem engednek el egyedul.csak a 200meterre levo kisboltba.mar nagyon idegesit es emiatt mindig ossze veszunk.mindig azt mondjak hogy nincs eleg tapasztalatom es meddig varjak akkor 1-2evig? Raadasul heti 1x vezetek a nagyanyamhoz a megszokott utvonalon.varosba meg havi 2x vezetek kb.ugy erzem elbirnek ezzel a feladattal hogy egyedul elmenjek pl a varosba ismerem a varost nem lrnne gond. Raadasul k**vara igazsagtalan a rokonaimnak es a barataimnak kb 2vezetes utan oda adtak a kocsit hogy jolvan kosfiam menjel egyedul bizunk benned. Ez nem azt jelenti hogy nekik van mar annyi tapasztalatuk hogy ne rontsanak el semmit sot neha egy felnott is bakizik es enis bakizok de ezzel mindenki igyvan es jo lenne ha kicsit biznanak bennem mert igy soha a budos eletbe bem tanulok meg normalisan vezetni.raadasul amikor egyedul megyek a boltba szo szerint semmit nem rontok el mert egyedul vagyok de ha mar valamelyik szulom ottvan belepo**zik meg ijesztget.

Hogy tudnam oket tabeszelni?

18/L



2017. okt. 20. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod őket rábeszélni. Felnőtt ember vagy, jogosult vagy saját autót venni, amivel szabadon kocsikázhatsz.
2017. okt. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Mamahotel piciny lakója panaszkodik a hotel színvonalára.
2017. okt. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs penzem kocsit venni.de csak annyit kernek toluk hogy havonta 2x elmenjek vele dolgozni(sajnos csak hetvegi munkam van es apa munkajabol kifolyolag csak havi 2 alkalom lenne) es mivel apa sokat dolgozik nincs tul sok lehetosegem sem es neha azokon a napokon eljarnek kocsival suliba. Szerintem bem nagy keres.es sajnos mindig ossze veszznk emiatt nem tudjuk normalisan megbeszelni
2017. okt. 20. 13:20
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szüleid téged és az autót is féltik, mert nincs még kellő rutinod, nincs tapasztalatod a hirtelen veszélyek elhárításához. Az emberélet a legfontosabb, mert autód lehet sok, de a szülőa gyermekét nem kapja vissza.... Sok a barom az utakon, hidd el jobb ez így egyelőre, mintha balesetben meghallnál.


Ha nagyon zavar, akkor vegyél sajét autót, amit úgy hajtassz, ahogy szeretnéd, .... bár szerintem oda is bepattannak a szülök 1-2 kör alkalmával, de mivel az a Te autód, te vagy ott a főnök.

2017. okt. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Suliba autóval??? Az igen.... Hova fajul a világ.... Iskolában busszal, vonattal! Nagyon kényelmes egy világban élsz!
2017. okt. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A normalis valaszolat koszonom. De szerintem akkor is neha napjan 1-2x ide adhatnak vagy akkor uljenek tobbszor mellem es tobbet vezessek.erdekes ez a gondolkodas mas i s felti a gyereket megis oda adja mert akkor megis mi ek a jogositvany? Es meg mindig nincs penzem sajat autot venni.

Utolso.te gondolom meg abban a vilagban elsz amikor a gyerek korodban a hegyeken at jartatok iskolaba meg kilometereket gyakogoltatok.hat ez mar nagyon nem az s vilag.haladj a korral.es tudod ha lenne kocsim igen is azzal jarnek mert megtehetem azert van hogy jarjunk vele.es igen az osztalytarsaim is azzal jarnak,mert nagyreszt mindnek van csaladja es kell a kocsi.(esti suliba jarok nagyreszt 30-40eves osztaltarsaim vannak)es gondolom tipikus az az ember vagy aki meg a regi vilagban el es nem halad a korral es nincs kocsija,tudod a mai vilagban mar nem luxus ha valakinek vagy sajat autoja.

2017. okt. 20. 13:37
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja es busszal jarok suliba csak gondoltam neha napjan ami annyit takar hogy egy kezemen megtudom szamolni hany alkalommal kernem el a kocsit nem nagy luxus.a vonatrol annyit hogy kb 2x ultem vonaton ma mar szinte senki nem jar azzal maximum aki tavol lakik suli vagy munkahelyetol vagy esetleg kolis es nem jara surun busz de halistennek nalunk jo a busz jarat igy sajna azzal kell jarnom.
2017. okt. 20. 13:40
 8/12 anonim ***** válasza:

Inkább a Te életfelfogásoddal lesz a probléma. Ha megteheted, hogy autóval járj, de autót venni nem tudsz, akkor miről beszélünk? Nem divat vagy menőség kérdése, hanem ésszerűség, hogy tömegközlekedéssel menj iskolába.


Bizony hidd el, amikor én voltam iskolás, akkor busszal jártam, mert nagyon jónak találtam akkor, a vonatot meg akkoriban nem tartottam trendi tömegközlekedésnek. Ma már teljesen megváltozott a véleményem és nem tudom elképzelni, annak idején hogyan tudtam 6 évig napi szinten buszozni 2 x 50km-t.

A vonat sokkal kényelmesebb (az új szerelvények), gyorsabbak mint a bjusz, felállhatsz benne, járkálhatsz... Ma már teljesen megváltozott a két eszköz, igazad van, ebben változott meg a világ.... És tudod sokkal szívesebben élnék abban a korszakban, mint a mostaniban, ahol az emberek elkényelmesedtek teljesen, fiazalok taxiuval járnak bulizni, mikor mi 3-4 km-eket gyagoltunk, most meg egy 12 ezres városban a legkisebb távolsághoz is taxit hívnak részegen..... Hova tart a világ? Létezik még élet az okostelefon mögött?

2017. okt. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Oke 😄 regen az volt most ez van,ebben igazad van de a vilag valtozik es nem trendisegbol mondtam azokat a dolgokat.hanem en igy gondolom.en pl nem taxizok mert szerintme draga csak ha nem tudnak ertem jonni akkor tenyleg ra szanom a penzt.es mivel 30kmre van a bulizohely a lakohelyemtol nyilvan nem fogok setalni.es az hogy ha lenne kocsim azzal jarnek de nincs ra penzem dolog.ebbe ne menjunk bele a mai vilagba k**va nehez munkat talalni raadasul olyan munkahelyet ahonnan nem negyek haza minden munka utan sirva mert olyan lekezeloek a munkatarsain vagy aki 14oras munka alatt orankent nem 350ftot ad. Sajnos nem talalok ennel jobb munkat mert a suli miatt nem vesznek fel sehova mert nem tudnam osszehozni a kettot.szoval nem tudom beked hogy allna a szad ha pl van csaladod es elvesztened a munkad. Es ne menjunk vele abba hogy nekem nincs is csaladom attol fuggetlenul vannak koltsegeim amit a szuleim szinte soha nem finansziroznak.

De hagyjuk is ezt az oldal lenyege ne veszekedjunk.szoval szep napot.

Es varom azokat a valaszokat amik segitenek abban hogyan beszeljem ra a szuleimet

2017. okt. 20. 14:10
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy rá tudod őket beszélni. Nekem bő másfél év volt mire elengedtek egyedül. Téged is jobban féltenek az átlagnál, ezt becsüld meg!


Ha nagyon bizonyítani szeretnél, akkor vezess velük együtt minél többet és ott legyél türelmes, megfontolt, precíz stb.

A belepo**zás lehet szándékos is ezzel tesztelve az idegeidet, mert bizony ha egyedül mész majd, ott is lehet váratlan figyelemelterelő tényező, tehát ki kell tudni zárni.

2017. okt. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!