Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autofenyezes javitasa?

Autofenyezes javitasa?

Figyelt kérdés

Beszeltem egy bontos ismerosommel.

A motorhaztetomon vannak kavicsfelverodesek, illtve az auto nem tegnap gurult ki a gyarbol, ezert itt-ott lepattogott a festek minimalisan.

Az ismerosom azt tanacsolta, hogy vigyem el egy autokozmetikaba, vagy egy fenyezohoz, aki profin kikeveri az autohoz a szint, ilyen koromlakk ecsettel kijavitja ahol kell, majd utana az egesz autot lepolirozza, igy az a festek amit raken, beleolvad...(nem pont igy meselte, de a lenyeg ez).

Valaki csinaltatott mar ilyet?

Velemenyre, tapasztalatokra lennek kivancsi. Az egesz auto fenyezese draga lenne, + egyenlore szeretnem meghagyni egy darabig meg a gyari szinnel.

Elore is koszonom, ha megosszatok a tapasztalataitokat!



2017. okt. 24. 14:27
1 2
 1/16 D. Brasco ***** válasza:
Ilyen kikeverem a színt majd ecsettel bepöttyözöm a hibát aztán felpolírozom és minden csodás,és meg se látszik a helye csak a mesében van!Egy rendes fényezést semmilyen taknyolás nem tud helyettesíteni!
2017. okt. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem en kevernem ki, hanem profihoz vinnem nyilvan, aki garanciat is mer ra vallalni.
2017. okt. 24. 14:58
 3/16 D. Brasco ***** válasza:
Sejtettem hogy nem te fogod kikeverni egy profinak meg ha van esze nem vállal el ilyet!
2017. okt. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

okostojás!

Az nem profizmus amikor pöttyöket csöpögtetnek egy avult motorháztetőre.

Ne légy kicsinyes, vagy lefesteted az egész elemet, vagy hagyod a fenébe.

2017. okt. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 veterán vas ***** válasza:

Nagyon kíváncsi lennék, hogy melyik munkafázisra ad garanciát a "mester"? ;)


Talán a profi színkeverésre?

Esetleg a körömlakk-ecsetes pöttyökre?

Vagy a tökéletes "beleolvadásra"?


Volt már dolgom fényezőkkel, de még sosem hallottam arról, hogy egy normális műhelyben, vállaltak volna efféle marhaságot.

2017. okt. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Okostojas"

Szerintem normalisan tettem fel a kerdest, gondolkodtam, hogy odairom, hogy negativ okoskodo kritikas velemenyt nem kerek, mert azt hittem emberi velemenyt kapok, ezekszerint ehhez a bonyolult kerdeshez is odakellett volna irnom.

Mivel nem csak a mociteton van kavicsfelverodes, draga lenne az egesz autot ujrafenyeztetni.

Nem kiallitasra megy az auto, egyszeruen szurja a szemem, hogy nincs rajta festek, ami miatt rozsdasodhat is. Ezert erdeklodtem szep magyar szavakkal (nem lenezo, bunko stilusban, ahogyan te hozzaszoltal), hogy AKINEK VAN TAPASZTALATA (vagy akinek ez a szakmaja-ebbol él) irja le, hisz ezert van a gyakori.

2017. okt. 24. 16:33
 7/16 A kérdező kommentje:

Ezt a "potyogtetest" felreertettek egy paran szerintem...


Nekem ugy mondtak, hogy kikeverik az auto szinet, lezsirtalanitjak ahova kell, felkenik mint a koromre a koromlakkot, majd valami geppel "beledorzsolik' a kasztniba, utana kap az egesz auto egy polirt, es elvileg nem ut el. Erre lennek kivancsi. Nem ugy ertettem, hogy fogjak, ecsettel rakenik es kesz.

2017. okt. 24. 16:38
 8/16 D. Brasco ***** válasza:
Nem tudom a te kepzeletedben hogy megy a festék kikeveres,de hogy valóban az auto szinet kapjuk illik minimum fél litert kikeverni.....abból meg már komplett elem(eket) le lehet spriccolni nem fültisztítő pamaccsal ecsetelni meg bepöttyözni .......nem tudom ki mesélte neked ezt a baromságot de őszintén olvasni is fájt!
2017. okt. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ha faj, lapozz tovabb, es ne kommentelj. Nem veszekedni akarok, kivancsi vagyok tapasztalt emberek velemenyere.

Mint ahogy irtam, nem egy elemet kellene fenyezni. Nyilvan nem ugy gondoltam, hogy egy koromlakknyi tubusban fogjak kikeverni a szint.

Attol, hogy fel litert kikevernek (vagy tobbet), attol meg az elemeket le kell csiszolni, glettelni stb, ami mar nem jonne ki mondjuk 50ezerbol.

Ahogy irtam, bontos az ismerosom, igy tisztaban van ezekkel, gondolom van egy par lakatos-fenyezo ismerose, de nem is o csinalna.

2017. okt. 24. 19:04
 10/16 veterán vas ***** válasza:

Nincs itt semmi félreértés, elsőre is világos volt amit leírtál. A bontós ismerősöd ajánlott egy "technológiát":

/körömlakk ecset->lepolírozás->beleolvadás/

Erre írtuk, hogy egy fényező szakember, ilyen munkát nem vállal el.


Ennyi.

2017. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!