Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féltengely csukló biztosító...

Féltengely csukló biztosító gyűrű eltávolítása?

Figyelt kérdés

Hogyan tudnám egyszerűen lehúzni a külső féltengely csuklós a tengelyről, ha a képen látható biztosító gyűrű van?

ilyen típusú gyűrű van benne: [link]

(Nyíllal jelölve.) Igaz már megoldottam, le kellett vágnom, igaz a csukló már menthetetlen volt, de legközelebb ha szükség lesz rá akkor szeretném a régi csuklót megmenteni és csak a gumiharangot cserélni.



2017. okt. 28. 13:49
1 2
 1/13 JulesTS ***** válasza:
Seeger fogoval vagy csavarhuzoval szetfeszited a seeger gyurut es kijon a feltengely.
2017. okt. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 veterán vas ***** válasza:
Már elnézést, de akinek egy hagyományos, tengelyirányú elmozdulás ellen rögzítő gyűrű, (lánykori nevén seeger) roncsolásmentes kiszerelése gondot okoz, az hogyan mer féltengely-csukló szerelésébe fogni? ;)
2017. okt. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet magas lóról beszélni de az a gyűrű annyira fedett helyen van sokszor hogy semmivel nem lehet hozzáférni. Vékonyka csavarhúzó csak forgatja körbe körbe zegerfogó hegye meg nem fér oda,mert pont összenyomni kellene a gyűrűt nem széthúzni. Én is flexel le szoktam vágni a francba a csuklót.
2017. okt. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 veterán vas ***** válasza:

Vannak szerelők és vannak flexelők.

Így kerek a világ. ;)

2017. okt. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nyilván így van ,de a végeredmény pont ugyanaz .Ha nagyon korlátozott a szerszámkészlet akkor azzal kell megoldani a helyzetet ami éppen akad.
2017. okt. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 veterán vas ***** válasza:

Tudjuk, hogy a szükség törvényt (és féltengelyt) bont. ;)


Elhiszem, hogy ha úgyis kuka a féltengely, akkor ezt az utat választod. Na de mit csinálsz egy mélyen besüllyesztett biztosítógyűrű esetében, vagy ahol nagyon kiáll a csapágyház pereme?

Biztos láttál már sebváltóházat, ahol ugyancsak nehéz a seegerhez hozzáférni. Mégsem hinném, hogy leflexeled a nyelestengelyt, vagy valamelyik csoporttengely végét, amikor csak egy csapágyat vagy szinkrongyűrűt akarsz cserélni. ;)

2017. okt. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igazad van ebben, na ilyen munkákhoz meg nem fogok hozzá .Amihez már drágább céleszközök kellenek és garantált a szopóág az megy szerelőhöz. De ami megoldható házilag azt elvégzem. Mindenesetre tudom hogy léteznek speckó gyűrűfogók csak nem éreztem szükségét beruházni ezekbe.
2017. okt. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Milyen célszerszám kellhet hozzá? Seeger gyűrű fogom az van... Csak ez okozott gondot a többi nem szét tudtam szedni, le is szedtem igaz vágtam ,de érdekes a tengelybe nem vágtam bele :) Az új is ilyen sajnos de csak rá kellett nyomnom majd beakadt a gyűrű, igaza van annak aki azt mondta elég jól el van dugva (sajna tényleg el van) , illetve zéger gyűrű fogóval mikor próbálkoztam 2 órán keresztül szétnyomtam vagyis a kör belső átmérője nagyobb legyen reméltem a vájatba kikerekedik és a tengelyéből simán lecsúszik, de sajna nem jött, igaz nem vettem ki a féltengelyt a helyéről.

Erre nincs speciális célszerszám mint a gumiharang bilincséhez? ahhoz vásároltam húzó szerszámot, mert ez az a speciális bilincs volt, szerintem ez jobb mint az összenyomós de ez az én véleményem. :)

2017. okt. 28. 17:26
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha lesz pénzem veszek egy ilyen féltengelyt bontottan és gyakorolni fogom az már fix! :D
2017. okt. 28. 17:27
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezt a fránya gyűrűt össze kellene nyomni nem széthúzni ,akkor fekszik bele a vájatába és át húzod rajta a ricniket. Szóval ilyen vékonyka hegyű összenyomó irányú fogó kellene szerintem
2017. okt. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!