Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy A2-es jogsival vezetek...

Ha egy A2-es jogsival vezetek egy 88kw-os motort mekkora pénzbüntetére számíthatok?

Figyelt kérdés
Még nincs jogosítványom csak tervben van.

2017. nov. 11. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
50e ft-tól felfelé + elvehetik a jogsidat.
2017. nov. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Illetve ne hogy kezdésből egy 120lovas motorra ülj fel, mert úgy el fogod dobni (mert hát menőzni kell a csajok előtt meg minden) tapasztalat nélkül hogy csak na.
2017. nov. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem a lóerő miatt fogja eldobni, ha eldobja. Egy 125-ös masina is tud 100-al menni és azzal ugyanúgy elszállna a kanyarban.
2017. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én simson után ültem fel 95 lóerős motorra oszt mégsem dobott le oszt azt hogyan? ja igen mert ésszel használom :) menőzni meg felejts el vele mert meghalsz rajta
2017. nov. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van pár ismerősöm aki lebukott, egyiknek se vették el a jogosítványát. Bár emlékeim szerint a jogszabályban ( valaki már idézte itt a GYAKORIKÉRDESEKEN), valóban van olyan akár a vezetői engedélyt is bevonhatják) általában az ilyen eseteket "csak" pénzbüntetéssel szankcionálnak. Általában akkor van erősebb szankció ha bűncselekényt követsz el ( pl bizonyos vér-alohol szint felett az ittas vezetés már nem szabálysértés hanem bűncselekmény ).

Akkor van is probléma van ha balesetet okozol vagy csak szenvedel, mert ha kiderül, hogy nincs érvényes jogosítvány kategóriád...akkor bizony jönnek a szoppandzséró indiánok.

Én biztos nem tudnék felszabadultan és nyugodtan motorozni közúton ha tudnám, hogy van olyasmi ami miatt esetleg "lekapcsolhatnak" - jogsi hiánya, biztosítás hiánya, lejárt műszaki stb ).

Riadt makákóként ücsörögnék a motoron és folyton lesném nincs e a bokor mögött valami kóbor körzeti megbízott aki rám vadászik.

Szerintem a fentiek miatt nem éri meg érvényes kategória nélkül motorozni közúton.

2017. nov. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez kategórián kívüli vezetés, ugyanolyannak veszik már vagy 10 éve, mintha nem is lenne jogsid. Régen még feleannyi volt a büntetés érte, ma már teljes értékű. Tehát helyszíni 45 vagy csekken 90. Ha morcos a rendőr akkor kategória eltiltást is adhat.
2017. nov. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!