Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kényelmes nyerget keresek...

G3C1 kérdése:

Kényelmes nyerget keresek hosszú kerékpár túrára. Forma?

Figyelt kérdés
Még nem voltam kerékpár túrán, de van egy országúti kerékpárom. Félek hogy a több mint 200km-es távon kényelmetlen lesz.

2017. máj. 14. 20:41
 1/7 TR75 ***** válasza:

Ha még bőven előtte vagy (hónapokkal), akkor szerintem nézelődj a neten (véleményekkel kapcsolatban) és keress olyan boltot, ahol kipróbálhatod a nyerget. Sajnos nem minden bolt ilyen, de az a helyzet, hogy a legbiztosabban úgy találhatod meg a megfelelőt, ha mondjuk egy hétig kipróbálhatod.

Ajánlott betétes nadrágot használni (még a kényelmetlenebb nyerget is viszonylag kényelmesebbé teheti).


Itt körbenézhetsz, véleményeket is olvashatsz:

[link]


Az a helyzet, hogy igazából az egyedi nyereg lenne a legjobb (direkt rád tervezve), de az elég más árkategória a boltiakhoz képest.

Szóval próba, próba és próba :-)

2017. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Alex Fly ***** válasza:
Mindenkinek más.
2017. máj. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ebben nem lehet tanácsot adni, mindenki más és más. Keress fel olyan bringaboltot, ahol van lehetőség tesztnyerget kipróbálni.
2017. máj. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Decathlonban vettem pár éve. Talán btwin xsenium fekete, narancssárga szilikon zselé berakással.

Nem tudom pontosan.


Extra kényelmes volt 6eft-ért vettem.

100-150km közt tekertem egy egy túrán naponta.

2017. máj. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat :)
2017. máj. 15. 13:09
 6/7 TR75 ***** válasza:

Amúgy én egy Selle Monte Grappa Argót használok, elég lágy a nyereg, kényelmes is, úgy tűnk, elég sokaknak bevált. Nekem annyi a gondom vele, hogy nem igazán tudom finoman beállítani, vagy túl magasan az orra, vagy mélyen, a kettő közé nem tudom belőni (igaz, ez a bilincs hibája), a másik pedig az, hogy durvább utakon (kátyú, gödrös földút és hasonlók) szerintem hajlamos nagyon rugózni, fura, amikor úgy érzem, hogy felpattanok a nyergen egy-egy úthiba miatt.

[link]

Kipróbáltam egy Wittkop Medicus Gelt is ( [link] az Argóhoz képest kemény, de kényelmesebb az említett rugózás hiánya miatt.

Amúgy sima trekkinget hajtok (Schwinn-Csepel Landrider), de az átlagnál jobban belehajolva a bicóba, szóval montis-fitness testtartásban, ezért nekem a keskenyebb nyergek kényelmesebbek.

Országúti bicóhoz keskeny nyerget keress, lehetőleg valami prosztatakímélőt.

2017. máj. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem most ez a legjobban bevált darab. Az orra lejjebb van és a nadrág párnás betétje nem akad fel az orrán, amikor felülök. Kényelmesen tudok rajta előrébb és hátrébb helyezkedni, ha valamelyik pozícióban már elfárad az ülő felem. :) Ezeken kívül a családi ékszereket is kíméli (hiszen azon ülünk) ami fontos lehet férfiaknál!
2017. nov. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!