Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csak 1 óráig vannak...

Miért csak 1 óráig vannak nyitva a márkakereskedések?

Figyelt kérdés
Autóvásárlás előtt állok és csak szombaton tudom megoldani azt ,hogy eljussak egy ilyen helyre és feltűnt hogy szinte egységesen minden márkaképviselet hasonlóan 1 vagy 2 óráig van nyitva szombaton és nem értem miért hiszen az emberek nagy részének akkor van ideje autót nézni. Válaszokat előre Köszönöm.:)

2017. nov. 18. 15:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Neki pedig akkor szintén hétvége van...
2017. nov. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
62%
Az ott dolgozó értékesítőknek és egyéb alkalmazottaknak is szombaton, illetve vasárnap van hétvége.
2017. nov. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

nemrég volt ugyanez a kérdés használtautó-kereskedésekkel.

megkereshetem neked, ha gondolod, a listámban benne kell lennie.

szerintem ott elvárható, hogy hétvégén nyitva legyen, hiszen 300 ezerért is árul autót, az egy kicsit más, mikor a gyári melós menne szétnézni, és nem feltétlenül márkát választ, hanem ár alapján dönt.

de most a te kérdéseddel, vagyis nézőpontoddal nem értek egyet. új autót vennél, ami alsó hangon 3 milliónál kezdődik. azért ez megérné, hogy kivegyél egy nap szabit, nem? már ha fix munkaidőd van. de ha egész nap jössz-mész, akkor csak van egy órád beugrani a kereskedésbe.

amúgy meg ha csak szombaton tudod megoldani... akkor is ott van a szombat kb 9-től 13-ig... az 4 óra a szombatból! az sem elég?

azt is elvárnád, hogy a családi ebédedhez alkalmazkodjanak?

te dolgozol, ok. az ügyfeleid elvárják, hogy hétköznap állj rendelkezésre. de a kereskedésnek te vagy az ügyfele, és alap, hogy akkor menj oda, amikor nyitvatartási idő van.

de ha meg tudod fizetni, mert mondjuk 25 milliós terepjárót veszel, akkor szerintem vasárnap este 6-kor is rendelkezésedre áll az értékesítő, ha jutalékot kap belőle.

2017. nov. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

" mikor a gyári melós menne szétnézni"


Nem értek egyet... általában egy gyári melós 2, de van, hogy 3 műszakban dolgozik, ergó megoldható a hétköznapi vásárlás...még ha túlórázik is, olyan nincs, hogy hetekig valaki 6-18-ig dolgozzon...

2017. nov. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

egy olcsó autóra le kell csapni, sokszor még aznap elviszik, ha igazán jó vétel.

meg akinek ennyiért hirtelen kell az olcsó kocsi, mert mondjuk melós autó...

ezek a használt kereskedések is már 4kor bezárnak, télen mondjuk érthető, de egyébként nem.

2017. nov. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
olcsó autót mindig találni :) pláne ha melós autónak kell.
2017. nov. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Természetesen nem várom el ,hogy hozzám igazodjanak! Csak a jelenséget nem értem, az én esetem egyedi ezt megértem, csak furának találom, hogy nem a hétköznapok idejéből veszik el azt az időt amit mondjuk szombaton hozzáadnának. Persze lehet nem vagyok eléggé tájékozott ,de köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2017. nov. 18. 17:48
 8/24 A kérdező kommentje:

# 3


Egyébként én értem ,hogy szabadnap ,de az én munkámnál a karácsony felé közeledve egyre kevésbé van idő szabadnapokra ,vagy szabad alvásra :D. Azt is megértem ,hogy 4 óra van rá ,de amikor az ember millió forintokról dönt és ki akarja dolgozni az új autóját 2 óra lazán elmegy a kereskedésben és mondjuk menne megnézni egy másikat már el is ment az idő. Csak emiatt jött ez a gondolat hogy miért van ez a jelenség. Nem vagyok ideges ember nem halok bele csak eszmefuttatásnak szántam a kérdést. :)

2017. nov. 18. 18:00
 9/24 anonim ***** válasza:

ez nem csak a te munkádra igaz, hanem mindenkiére.

jönnek az ünnepek, jönnek a túlórák, az emberek fele erre tartogatta a szabiját, a maradék ember még többet dolgozik, mert megnő a kereslet.

a szalonban dolgozóknak is ugyanúgy év vége van, ők is szeretnének pihenni, élvezni a szabad hétvégét, aludni hétvégén, intézni az ünnepi bevásárlást.

semmivel sem kevesebb az ő munkájuk, mint a tied.

2017. nov. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

# 1


A piac működésénél általában a kínálat igazodik a kereslethez. Itt azt gondoltam hogy a kereskedések igazodnak a vevőkhöz, hiszen nem érdekük ,hogy alig menjenek kereskedésbe pont a nyitvatartás miatt. A hétvégi munka pedig ellensúlyozható lenne kevesebb hétköznapi nyitvatartott órával.

2017. nov. 18. 18:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!