Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Clio III-at megéri...

Renault Clio III-at megéri megvenni 1.2-es motorral?

Figyelt kérdés

Autócsere előtt állok, és valószínűleg egy Clio lesz a befutó. Ami miatt még nem végleges a döntés, az a motor.

Mivel évi 6-7 ezer km-ert autózom, és sokszor rövidebb távokon, városban használom, eleve csak benzines kocsik jöhettek szóba. 1-1,3 milliót szántam eredetileg kocsira.


Hosszas nézelődés után már csak a Grande Punto 1.4 és a Renault Clio III maradt. Elmentem kipróbálni mindkettőt egy kereskedésbe, és a Clio-t kényelmesebbnek, kézre állóbbnak éreztem a próbaút során.

Viszont szinte csak 1.2-es, 75Le-s motorral érhető el ez a kocsi a használt piacon. Kérdésem az lenne, hogy ez a motor elég bele? Normális közlekedésre alkalmas?


És még egy kérdés: néztem belőle kombikat is, mert nem jönne néha rosszul az a plusz rakodóhely. Viszont így még nehezebb a kocsi. A kombi - 1.2-es benzines párosítás mennyire elvetélt ötlet? Vagy vállalható?



2017. nov. 20. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem Clio II volt 1.2es motorral. Nem volt eros, elozesekbe is ovatosan mentem bele de helyben el lehet vele maszkalni. Többet nem vennék 1.2 es autót az biztos.
2017. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Habár nekem eggyel régebbi Cliom van (de vezettem már a 3-ast is), azért leírom a tapasztalataim a modellel kapcsolatosan. Szintén 1149ccm-es, 75LE-s az autóm, de ahhoz képest elég dinamikus (na persze nem egy 150LE-es BMW-hez vagy VW-hez képest). Városban semmi hátrányom nincsen belőle, még főúton is szépen lehet tartani vele a 90-100-as tempót (habár előzni már necesebb vele), de autópályára nem való semmiképpen.


Másik kérdés hogy főként egyedül használnád vagy családdal? Mivel nekünk egyetlen autó van a családban, így gyakran utazunk 4-en az autóban. Nem mondom azt hogy nem visz el bárhova, szépen lelehet gurulni vele akárhova, mert ahogyan mondtam egy 90-100-as utazótempón még jól muzsikál.


Ha jól tudom akkor ugyanakkora csomagtere van mind a két kompakt modellnek, tehát 288l. Nos, hát ez valóban nem sok. Mi ha három napra leugrunk szüleimhez, akkor tele van tömve még az utastér is.


A fentartása nem kerül sokba, igazából lekopogom 10 év alatt még semmi komolyabb. Bár nem is megyünk vele sokat, még 100.000km-et sem mentünk vele.


Ami kicsit soknak tűnik nekem az a fogyasztás, alattam kb. 9 liter eszik városban, pedig nem rallyzok vele, viszont egy 1.2-es motorhoz képest ez elég sok. Az országúti fogyasztása az már vállalható.


A kombiba azért egy 100LE-s TCe motor van, az azért lényegesen jobb mint a 75LE-s. Bár nem ismerem, megmondom őszintén, de véleményem szerint az nem rossz.


Remélem segítettem valamit, ha nem akkor elnézést hogy az idődet pazaroltam! Hali:)

2017. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 D. Brasco ***** válasza:
53%
Arra keszilj hogy ez az 1.2 16v D4F motorkodos blokk egy őskövület még valamikor a dinoszauruszok korából........cserébe igénytelen viszont hangos és sokat eszik!
2017. nov. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!