Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Veszélyes a sportautó télen?

Veszélyes a sportautó télen?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy az erős, hátsó kerék meghajtású autók nagyon könnyen kifarolnak csúszós utakon. Amit hallottam, hogy pl. egy Mustang, vagy Corvette nagyobb gázadásra akár egyenesben is simán eldobja a hátulját. Ez igaz? Mekkora veszélyt jelent ez, ha észnél van az ember?

Mik a tapasztalatok, akiknek ilyesmi erős autójuk van?

Köszönöm szépen!


2017. nov. 23. 18:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
#9 Az új mustang valami 275 körüli szélességű hátsó gumival van és ennél kisebb nem is igazán megyen fel rá váltóméretben. Hóban 225-nél szélesebb gumi-t nem érdemes (de inkább 205 vagy még kisebb a javasolt) felrakni mert nagyon sokat fog forogni mire végre tapadást talál a hó alatt. Én ezt eljátszottam egy E30-as BMW-vel 215-ről váltottam vissza 195-re és ég és föld volt a különbség hóban.
2017. nov. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

#11 Köszönöm, ezt nem tudtam.


#10 Akkor akinek ilyenje van, az tavasztól őszig használja, aztán télen más autót használ?

A téli állás a garázsban nem árt neki? Mármint az, hogy nincs beindítva, használva 3-4 hónapig.

2017. nov. 24. 11:28
 13/23 anonim ***** válasza:
Mustangok, 540-es BMW-k és társaik nagyon ritkán első számú autók, a legtöbb esetben a tulajnak van más autója is ezeken kivül. Amúgy meg el lehet menni ezekkel is hóban, csak nagyon óvatosnak kell lenni (mások szándékosan kihasználják a drift lehetőségét). Viszont egy kisebb havas emelkedőn már meghalnak ezek a hátsókerekes autó.
2017. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszi!

Már csak azt nem értem, hogy miért nem csinálják meg őket első keresnek? Ugyanez a teljesítmény, csak első kerekes. Szerintem sokkal biztonságosabb lenne, nem?

Nem hiszem, hogy bármi előnye lenne a hátsó keréknek.

2017. nov. 24. 15:46
 15/23 anonim ***** válasza:

Na ebbe most ne menjünk bele, mert nagyon összetett a dolog, és amúgy is hatalmas vitákat szokott ez szülni még hozzáértők között is.

Maradjunk annyiban, hogy 200 ló felett az elsőkerékhajtás nem játszik, oda hátsó- vagy 4x4 hajtás kell.

2017. nov. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

#13 Vagy vesz a gazda alá "szöges" gumit és problem solved.


#14 Ott egy kicsi gond lenne, ugyanis ezekben az autókban 5l az alap motor és ha első kerekes lenne akkor ennek az egész mechanikának a váltóval együtt az első tengely előtt kéne helyet foglalnia. Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen 4-500lovas motor ha elöl hajtana akkor egy gázadásra kiveszi a kormányt a kezedből vagy ahogy az angol mondaná nagy a torque steer.

2017. nov. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
#15 Azért 200lovat még le lehet adni elsőkeréken is főleg ha súlyos a masina, pl ott az A6-os Audi aminél nem alap a quattro ha 3.0TDI-t vásárolsz és egyáltalán nem vészes ha nem a 0-50-et gyakorlod mindig.
2017. nov. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Audi is csak quattróban jó, tapasztalat. Elég sokat mentem egy elsőkerekes 190 lovas A6-al, ha már ennél a példánál vagyunk, ha helyből jobban kilőttem, akkor másodpercekig villogott már az ESP, anélkül csak forogtak volna az első kerekek egy helyben. Nagyon könnyen kipörög. Kanyarban még rosszabb volt, ugye az Audi alapból orrnehéz, főleg egy 2.7 TDI-vel, erre még rájön a 190 ló az első kerekekre, hát bizony alig akar bekanyarodni ilyenkor az autó.
2017. nov. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Koszonom, azt hiszem ertem :)
2017. nov. 24. 18:41
 20/23 anonim ***** válasza:
Az első kerek hajtású nem indul el jól és nem is áll meg.a széles gumi nem rossz télen hóban se mert a sok lamella elég szépen kapaszkodik ergo nem kell a keskeny gumi. Rendesen lehet használni az autót télen és nyáron is.
2017. nov. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!