Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 7.5millióért vásárolok autót...

7.5millióért vásárolok autót lehet a vége vagyonosodási vizsgálat?

Figyelt kérdés
A családban 2 személy keres minimál bért ebből egy közalkalmazott (160ezer bruttó) és ha vásárolnánk egy 7.5 millió forintos autót persze részletre aminek az előlege 2.3millió ha 30%ot kér a bank/autókereskedés ha ezt sikeresen befizetem és a maradékot részletben törlesztem számíthatok arra hogy az adóhivatal vagyonosodási vizsgálatot indít?(a havi törlesztésre csak az én jövedelmem menne ha ez számít valamit.)nem tudom ez számíthat e de én 20 éve míg a párom 16 és a fiam 1 éve dolgozik.

2017. nov. 24. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem fogsz kapni 160as törlesztővel hitelt.

2. Belefogsz bukni.

3.és igen indulhat.

2017. nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kis értékkel senki se foglalkozik.mondjuk életszerűtlen minimál bérrel ilyen értékű autót venni :))
2017. nov. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1.5 millió forintot kell önerőnek befizetni, ugyanis 20% a min. önerő, valamint a havi nettó jövedelem 40%-át nem érheti el a havi törlesztő.

Tehát:

- nem fogsz kölcsönt kapni

- ha elváltok maradsz a hitellel (amit meg sem kapsz) a nyakadon 7 évig

- belebuksz ahogy előttem írták


Ne sértődjön meg senki, de hogy juthat valakinek az eszébe ez? Egész fizetést elcseszi egy autóra ami nem is az övé?

Tipikusan az az eset amikor megveszi a drága autót de fenntartani nem tudja.

2017. nov. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3 fizetésre valószínűleg simán megkapod a hitelt, de mit csinálsz ha a fiad összeköltözik a barátnőjével, és nem maradnak veletek???

Kifizeted a 70000es hiteled miből éltek meg?...

2017. nov. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

3+

Egymagam többet keresek mind ti 3-án, de nem bírnám rávenni magamat hogy elköltsek 70-80000 et autó hitelre meg min 30000 dieselre... Nem vagy 100-as, bár sokan szeretnek jóval többet mutatni mint ami van :(

2017. nov. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Tényleg nem vagy százas :D


Havi 350e körül teszek tisztán félre, van hogy többet. Nem hogy hitelre nem vennék ennyiért autót, kp-ra sem. Nem vagyok a magam ellensége nem kell ilyen drága kocsi.

2017. nov. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Én tényleg nem èrtem.

Nem nőttetek még fel?

Vagánykodni akarsz az autóval?

Abba benzin is kell! Sőt szervíz is mert akkor 7 év és gatya van!!!!!! És egy modern ďízel átlag szervízköltsége több mint havi fizetésed!!!+biztosítás adó!

Nettó 105 fejenként. Havi szintre lebontva szervizköltséggel(ez nem havi de kb lebontva) még 40k+üzemanyag. Rezsivel meg marad 40 ezer kajára.


Mi négyen kintvagyunk németbe(én, mostohaapóssal nettó 20€ órabér, anyós 14, asszonyom 19)

És így is. Nekem egy 2009es gs astrám van, nekik egy scenic 2. Vagánykodni nem akarunk, pedig 4 hónap alatt kihozhatnánk egy i30 kombit pl. Felvágni akarsz autóval?

Mert abba belebuksz. Menj ki németbe inkább és 1 év alatt veszel hitelmentes autót

2017. nov. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyanítom hogy van egy elég jövedelmező "mellékesed" amiből telik az autóra és már csak emiatt se szeretnél vizsgálatot. De tényleg nem akartam a zsebedben kotorászni. 7.5 millió nem is olyan sok új autóra. Habár léteznek olcsóbb új autók is. Nem hiszem hogy indulni fog vagyonosodási vizsgálat. Ahhoz nyomósabb ok kell. Vagy egy balszerencsés véletlen hogy valakinek szemet szúrsz a navnál.
2017. nov. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Tavaly óta nem indulhat vagyonosodási vizsgálat, csak rendőrségi nyomozás után. Ez a törvény.
2017. nov. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 3unk keresete eléri a 300ezret és mivel semmilyen hitelünk nincs csak a rezsiért kell fizetni ami 100-130ezerből kijön telefonnal mindennel de a lényeg úgy választottam meg az autóra szánt összeget hogy azt fizetni is tudjam...csak mivel állami cégnél dolgozom itt eléggé máshogy működnek a dolgok fizetés szempontjából...a kérdés azért merült fel mert egy ismerősöm 8 éve már tudott 5.5 millióért autót vásárolni hogy 2.5 milliót lerakott úgy hogy gyakorlatilag a hitel előtt kezdték el bejelenteni és még így se kérdezte meg senki hogy mégis honnan volt neki ha papíron nem is dolgozott...nem csak a fizetésünk az természetesen amire támaszkodni tudunk mivel örökségből és szerencsejátékból is van bőven félretett pénzünk csak jobb felkészülni és ha neadj isten jönne az ellenőrzés egyből tisztázni tudjam magam.biztos felmerül a kérdés hogy minek a hitel ha van félretéve igazából ehhez a pénzhez csak annyira nyúlok hozzá amennyire muszáj.azért írtam le hogy mennyire vagyunk bejelentve mivel elsőként ez az amit a hivatal elővehet ha gyanús a dolog...
2017. nov. 26. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!