Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Patika Swift VS. Használt Passat?

Patika Swift VS. Használt Passat?

Figyelt kérdés
Egy bizonyos összegből melyiket érné meg jobban? Egy patika állapotú 3 ajtós, 85 lovas, 2003-as Suzuki Swift, vagy egy 1999-es VW Passat 1.9 TDI, 90 lovas?

2017. nov. 27. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire van keret a fenntartására. A másik tényező meg hogy mire használnád. Nyilván ha nagyrészt városba illetve kisebb távokat mész elég a Swift is, de ha mondjuk hosszabb utakon jársz rendszeresen akkor jobb a Passat. Még arra figyelj hogy ezek a Passatok már általában megjárták a Földet kétszer, el ne hidd ha ilyen 200-300 ezres futásról van szó, van az a duplája is.
2017. nov. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Passatban elvileg 425.000 km van. Kb. 200.000 Ft jön be havonta. Napi 30 km lenne.
2017. nov. 27. 15:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Napi 30km-re a Swift is bőven elég. 16 szelepes motor a 800 kilós kasznit elég fürgén mozgatja. Nem sokkal kér többet benzinből mint a Passat gázolajból. Motorja megölgetetlen viszont a Swift kissebb, mint a Passat. Cserébe újabb és gyakorlatilag mindenben jobb. (Kevesebb km, jobb állapot stb.)
2017. nov. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Erre a célra én is inkább a Swiftet ajánlanám, elég lesz az bőven.


#1. voltam.

2017. nov. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha minden nap mész 30 km-t (hétvégén is), akkor kb. 11e km mész évente. Nyilván használod más utakra is, úgyhogy max. 15-20e km, amit várhatóan mész vele.


Van egy olyan ökölszabály, hogy évi legalább 20-30e km alatt nem éri meg dízelt venni, mert a javítására több fog elmenni a több nagyon drága alkatrész miatt (ami alkatrészek cseréje ebben a korban és feltételezett eddigi futásteljesítmény esetén igen nagy valószínűséggel várható), mint amennyit megspórolsz azzal, hogy 7-8 l-es fogyasztás helyett csak 5-6 l-t eszik a dízelmotor.

Ez sokkal inkább igaz, ha kevés időre (kisebb, mint 5 évre) tervezed birtokolni az az autót.

2017. nov. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor a dízelt hagyom, amúgy sem vagyok oda értük. És szerintetek megérné 500km-t utazni egy autóért?


Csak mert ebbe beleszerettem: [link]

2017. nov. 29. 03:57
 7/9 anonim ***** válasza:

#6


A képek alapján úgy tűnik hogy a falu helyi menőcsávója használta a kocsit :D :D. Ha nem padlózta le hidegen rendszeresen, meg nem törte már meg itt-ott, akkor éppen lehet hogy nem olyan rossz vétel. Bár 500 km-t utazgatni aztán lehet hogy mégse kell, az elég sok úgy. Ismerős vagy rokon nincs a közelben aki megnézné mielőtt elutazol annyit érte?

2017. nov. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nincs :/
2017. nov. 30. 00:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugi van ebben legalább 300.000 km. Én 20 km-t nem utaznék érte. 250.000-nél nem ér többet.
2017. nov. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!