Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alig használt nyári gumit...

Alig használt nyári gumit merjek venni?

Figyelt kérdés

Hozzáértők véleményét várom az alábbi hirdetéssel kapcsolatban: [link] Meg merjem venni hosszú távú használatra? Az ára reális ezért a típusú garnitúráért? Köszönöm előre is a válaszokat!

24/Nő



2017. nov. 29. 11:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%

Semmilyen használtgumi vételét nem javasolom! Használt alsónadrágot sem vásárol az ember!

Ha nincs pénzed új gumira, akkor ne autózz, ilyen egyszerű! A féken, kormányon és a gumin NEM SZABAD SPÓROLNI! Az életed múlhat rajta!

2017. nov. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sablon választ. :) Ha megnézed a hirdetést, akkor kiderül, hogy egy szalonautó gumiabroncsait az autó átvétele után rögtön lecserélték. A festékcsíkok még rajta vannak. Azért így csak nem olyan nagy a kockázat?
2017. nov. 29. 12:26
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénzért már újat is kapsz.
2017. nov. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Az, hogy alig használt, azt a futófelület megvizsgálásával (milyen mélyek a bordák) lehet ellenőrizni.

Ami még kérdés, hogy hány éves a gumi. És persze jobb, ha ezt bizonyítani is tudja az eladó, nemcsak kapásból mond valamit.

Mivel a gumi elöregszik, a gyári ajánlások szerint 6 év után le kéne cserélni, akkor is, ha a bordák mélysége még elegendő lenne. Autószerelő ismerősöm szerint az átlag magyar autós 10 év után cseréli le.


Az árra nemigen tudok mit mondani. Szerintem nézz utána, mennyi az új, számold ki, hogy mennyivel kevesebb ideig tudod használni, mintha újat vennél, és akkor lesz egy reális kalkulációd.

Mindenképpen tanácsos személyesen megnézni a gumikat.

Még annyit, hogy én olyan nagy szakértő nem vagyok autós dolgokban. Ha van autószerelő ismerősöd, hívd fel, az ő véleményét is hallgasd meg.

2017. nov. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Még annyit:

Egy kérdést mindenképp föltennék még az eladónak. Miért akarja eladni?

Ahogy írták, szalonból vitték gumiszervizbe az autót. És onnan hová lett az autó? Miért kellett a gumiszervizből más gumival továbbmennie?

Ha erre nem tudnak ésszerű magyarázatot adni, akkor valami bűzlik a dologban.

A másik: a Goodyear exkluzív márkának számít, drágább is az átlagosnál. A kérdés, hogy megér-e neked plusz pénzt az, hogy Goodyear gumit tehess föl? Mert vannak olcsóbbak is, amik új árban hasonlók lehetnek és nem tudok róla, hogy egetverő különbségek lennének köztük. Több ismerősöm is Barum gyártmányút szokott venni (ez szerényebb árkategória), és nincs gondjuk vele.

2017. nov. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
itt az árral van a baj 64eft, új ára ennek a guminak 16500-20000ft és az ár már tartalmazza a szerelést is, 50eft megér de többet nem [link]
2017. nov. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nézzétek meg jobban, elég korrekt a hirdetés. 2017 szeptemberi gyártású gumik. Állapotnál azt írja, hogy új. Tehát ezek nem is használt gumik.


Egyébként rákerestem a gumira, itt például megtalálod ugyanezt, olcsóbban: [link]


Ha kicsit jobban rákeresel, lehet még ennél is találsz olcsóbb helyet (ez az első keresési eredmény volt).

2017. nov. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

55E Ft-ért elhoznám. A 64e az új ára, amihez garit is kapsz.

Azért lett levéve mert gondolom téli ment fel a felnire, nyárra meg lesz alufelni peresebb gumikkal. Ennyi.

2017. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
oda is írta h ajánlatot vár. 55e Ft egy korrekt ajánlat. Amúgy a gumi oké így látatlanban is.
2017. nov. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ennyiért újat kapsz. Biztos nem venném meg ezért.

Egyébként prémium, keveset futott, nem öreg gumit szerintem szabad venni használtan is. Csak nagyon körültekintőnek kell lenni.

1-2 éves 6-7 mm profilú prémium gumit vennék használtan, de csak úgy, hogy az eladó is ott van amikor felszereltetem és ha a gumis szerint gyanús akkor nem veszem meg.

2017. nov. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!