Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó fényeztetésében gondolkod...

Autó fényeztetésében gondolkodom. Vélemények? Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Van egy régi autóm, amiről itt-ott lepattogott a festék, ami eléggé szúrja a szemem. Nagyon gondolkodom, hogy nyáron újrafényeztessem-e az egészet. Az biztos, hogy sokáig szeretném megtartani, tehát hosszútávra tervezem.

Viszont félek belevágni. Jelenleg nincs garázsom ahová télen a hó, nyáron a nap elől eltudjam "dugni'.

Fényezéssel kapcsolatban nincsenek jó tapasztalataim, fél éve fényeztettem 1-2elemét, és most a fagyok beköszöntével elkezdett minimálisan "hámlani' kis porszem darabokban. A fényezőhöz visszavittem, vállalják a javítását gariba, de én voltam a hibás, mert szerinte olyan fa alá parkoltam aminek az a ragacsos nedve ráfolyt, vagy olyan madár szarta le, ami valamilyen marósat zabált. Még ha ez így is lett volna, 20évig nem volt ilyen gond az autóval, viszont tényleg jófej volt a srác, hogy megcsinálja nekem újra, és nem hajtott el.

Amiatt is félek belevágni, mert az autóm színe szép gyári élénk (régebben sokat volt garázsban, mivel a papáméké volt, és másikat nyúzták, nem ezt.) Viszont a motorháztető eléggé viseltes a kavicsfelverődések miatt, sárvédő is volt már fényezve, és elüt egy kicsit, + vannak rajta itt-ott karcok is, amit a polír nem hozna ki. Ismerősöm is fényeztette az autóját, neki a motortérben jön le a festék. Másik ismerősömnek darabkás lett a fényezése, hullámos. Szóval tényleg nagyon nehéz jó fényezőt találni, ez nem olyan mint mondjuk egy olajcsere pl. amit minden szerelő megtud csinalni kb., és nem is ilyen kis tétel.

Szerintetek így, hogy szabad ég alatt lenne télen - nyáron még legalább 2-3évig, bele merjek vágni? Tényleg ennyire nehéz jó fényezőt találni? ->(mondjuk tényleg, saját ill. ismerőseim tapasztalataikból kiindulva).

Ha minden igaz, 2-3év múlva olyan helyre költözöm ahol lesz garázs, de addig meg ahol lejött a festék be fog rozsdásodni.. Nagy dilemma.

Nektek mi a véleményetek?

Negatív kommentektől kíméljetek.



2017. dec. 1. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon függ az autó típusától, egy hétköznapi öreg autót nem érdemes lefényeztetni, add el, csapd hozzá a fényezés árát, és lesz egy fiatalabb autód gyári fénnyel

Egy különleges autónál persze más a helyzet...

2017. dec. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Fóliáztatás? Olcsóbb.


De ha tutit akarsz akkor Raptor fényezés, azt még a kavics is nehezen veri le :D

2017. dec. 1. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Opel? :)

Nekem is egy öreg opel van.

Sajnos bármilyen utólagos fényezés már nem lesz olyan, mint a gyári, de ha csak garázsban lesz, néha nézegetni, akkor mindegy.

Bár az öreg Opellal nem a fényezés a gond, hanem nálam is lassan az, hogy kiesek az alján.

2017. dec. 1. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha kókány festőhöz viszed csodát ne várj, persze fa nedve, meg a madársz/r felmarja a friss fényezést... Ne hagyd, hogy madárnak nézzenek.

Ha öreg autó akkor eleve úgy kezdeném, hogy kilakatolni ahol kell, alváz, üregvédelem és csak utána fényezés, ez így már 4-500.000 is lehet attól függően mekkora kocsi és mennyi munka van vele.

Én nagyon elgondolkoznék, hogy érdemes-e megcsináltatni. Inkább bele kellene rakni ezt a pénzt egy újabb kocsiba szerintem.

2017. dec. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nyaron lett kilakatolva, szélvédő belevágva, alvázvédőzve. 200-as rá is ment.

Mivel a papáméké volt, utána édesapámé, majd édesanyámé, nem válnék meg tőle, főleg, hogy ennyit már rááldoztam.:)

2017. dec. 1. 07:46
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem a garázsban akarom nézegetni egyenlőre, hanem használni napi 25-30km-t.:) Szeretem ezt a dogot, megjobban szeretem vezetni..:)

Nem hinném, hogy kókányhoz vittem, időpontot is alig kaptam, teli vannak mindig veterán autókkal is, amit restaurálnak.

Fóliázás valahogy nem szimpatikus valami miatt nekem annyira.

2017. dec. 1. 07:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Óóó, hát nyáron kellett volna lefesteni, a lakatolással együtt.

De ha kapott alvázvédőt, meg minden, akkor átvészeli a telet a szabadban is. Aztán tavasszal le kell festeni. Van az a mondás, hogy "túl szegény vagyok, hogy olcsó cuccot vegyek), na ez a fényeztetés esetében tökéletesen igaz, egy rendes fényeztetés legalább 300-400 ezer forint.

2017. dec. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nyáron örültem, hogy a lakatolást is kitudtam fizetni.. :) fényezték akkor is itt-ott, de ahogy írtam nem tökéletes, és idegesít már, hogy jön le a festék (nem csak ahol fényezték), és minimálisan elüt a szín. Azért gondolkodom, hogy az egészet tavasszal újrafényeztessem, csak nem nagyon merek belevágni.

Ismerősöm azt mondta, szoktak olyat is csinálni a fényezők, hogy kikeverik az autó színét, és ahol megkopott beecsetelik, majd valami géppel beledolgozzák, és az egész autót felpolírozzák, így nem ütne el. De sokan írták, hogy ez csak taknyolás, és normális fényező el sem vállalja, mert sok vele a meló.

Elemenként általában 20ezerért fényeznek, és gondolom egy teljes autónál azért adnak kedvezményt is, tehát 250-ből meglenne, nem egy nagy dobozos autó.

2017. dec. 1. 13:10
 9/10 A kérdező kommentje:
Több vélemény, esetleg saját tapasztalatok?! :)
2017. dec. 3. 23:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kaptál elég és elég egyértelmű véleményt.

Pénz nélkül nem megy...

2017. dec. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!