Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet hobbi utcai autót...

Hogy lehet hobbi utcai autót versenyautóvá minősítetni?

Figyelt kérdés

Van egy autóm, amit elkezdtem átépíteni magamnak, ha úgy tetszik "tuningolni". Jelenleg ott tart a dolog, hogy másik típusidegen motor került a kasztniba egy donor autóból így a későbbiekben ha kész lesz már nehezen használható legálisan az utcán okoskodás nélkül.

Az autó már egy éve egy helyben áll, még egy hónap műszaki van rajta. Szeretném kivonatni ideiglenesen hogy még, építem ne keljen feleslegesen semmit fizetnem rá.


Eladni nem fogom, rengeteg munkaóra van már benne és nincs nagy értéke. Az utcán már nem feltétlenül szeretném használni az átalakítás miatt. Arra gondoltam esetleg hobbi pálya autóvá alakítom/papírozom.


Van valami jobb megoldás vagy kiskapu, ha szeretném ideiglenesen kivonatni a forgalomból, mint hogy 6 havonta vissza menjek ismét a hivatalba kivonatni?


Átmeneti forgalomból kivonás (ami ha jól láttam 10 évig is szólhat) csak külföldi tartózkodás esetén lehetséges? Van rá egyéb lehetőség?


Mi lenne a menete, ha nem az utcán szeretném használni, hanem pályán?


Milyen papírok, engedélyek kellenek hozzá?


Hol tudok utánanézni, hogy, lehet hobbi versenyautóvá alakítani?


Mennyibe kerülhet az átpapírozás?


Esetleg érdemes lenne megpróbálni lepapíroztatni az átalakítást és továbbra is utcán használni? (úgy hallottam nagy szívás és még több pénz)


Szívesen meghallgatok bármilyen hasznos véleményt. :)



2017. dec. 4. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha simán pályanapozni akarsz ahoz nem kell papír, akkor kell papír ha versenyezni szeretnél vele viszont akkor minden amit beleraksz az autóba FIA (érvényes) homológnak kell lennie.
2017. dec. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 D. Brasco ***** válasza:
79%
Az egyetlen megoldás az sp(sport) rendszám.....de az akkora cirkusz hogy el is felejtheted!
2017. dec. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

" hobbi versenyautóvá"


Ilyen kategória nincs. Minden autós szakágnak megvannak a maga előírásai, aminek meg kell hogy feleljen az autó, ha versenyen akarsz indulni. Kérdés hogy melyik szakágat nézed ki, mert van olyan ami olyan átalakításokat kíván, amivel az autó nem vehet részt a forgalomban tehát rendszám sem kell rá és van olyan aminél követelmény az hogy megfeleljen a az utcai előírásoknak IS. Pl. rally. De ez piszok sok pénzben van és időbe telik. Hivatalosan nem tudsz úgy autót kivonatni forgalomból hogy ne kéne leadni bontóba. De persze korrupció kérdése, és ezt is meg lehet oldani.

2017. dec. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!