Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tanulóvezető szállíthat-é...

Tanulóvezető szállíthat-é utast az oktatón kívül?

Figyelt kérdés
Nyilván nem taxizásra gondolok. Hanem pl rokon, barát elkísérheti e a gyakorlásra?

2017. dec. 5. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Rokon, barát? Elméletileg igen, gyakorlatilag nem is hallottam még ilyet. Olyankor általában az oktató rokonait fuvarozod, esetleg a következő tanuló ül hátul
2017. dec. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Olyan személy ülhet be az autóba, akinek az oktató megengedi.

Arra nem nagyon van példa, hogy a tanuló haverjai, rokonai ücsörögjenek hátul, akik bizonyos értelemben zavarhatják is az oktatást, vagy a tanulóra, vagy az oktatóra lehetnek hatással.

Egyébként a válasz egyszerű: az oktatót kell megkérdezni (aki jó eséllyel nemet fog mondani)

Az elég gyakran előfordul, hogy az oktató ismerősei ülnek be a tanulóautóba - megteheti az oktató, ő a felelős vezető, a tanulónak meg jó az, ha szokja, hogy ülnek mögötte (mögötte fog ülni a vizsgabiztos is)

2017. dec. 6. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jogilag az oktato a sofor, nem a tanulo. Tehat ha reszerol oke akkor mehet, amugy nem.
2017. dec. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Gyakorlatolag nyalni kell a seggét. Nem felbosszantani. És az aztbcsinàlni amit mond. Ez a sikeres vizsga titka, még ha nem is tetszik amit mond
2017. dec. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Taxiüzemmód az alap, elsősorban az oktatót viszed el ide-oda az ügyesbajos dolgait elintézni, aztán a gyerekeit viszed haza a suliból, a feleségét a munkából, ezután a szeretőjét viszed el valahova, majd egy havert megkocsikáztatsz, hogy közben az oktató tudjon dumálni vele. De te nem nagyon vihetsz senkit magaddal, tuti nem nézik jó szemmel.

Amúgy én kimondottan szerettem ezt a taxizást, olyan helyeken jártam, ahova amúgy nem mentünk volna, és mindenféle szituba keveredtem, természetesen az oktató mindent magyarázott közben.

2017. dec. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a jogszabályban úgy van leíreva, hogy az oktatón, és a tanulón kívül, a vizsgabiztos, a szakfelügyelő, a vizsgabiztos jelölt, vagy oktató jelölt tartózkodhat a tanuló gépkocsiban.

eseti alkalmakra (egy alkalom), írásbeli iskolavezetői engedéllyel egy fő családtag (a tanulóé) tartózkodhat a kocsiban.


Az oktatóautót ellenőrzés céljából igazoltathatja a rendőr, és a közlekedési felügyelet által delegált szakfelügyelő. (ezt úgy kell elképzelni, mint egyx átlagos közúti ellenőrzést. a szakfelügyelő pluszban megnézi a vezetési kartont, és az oktató engedélyét is.

A gyakorlat az, hogy el szoktuk vinni a másik tanulót/tanulókat is, ha a gyakorlat helye másik településen van. így rengeteg idő megspórolható ami a tanulónak, és az oktatónak is jó. én is szoktam barátokat, családtagjaimat taxiztatni néha, de ez egy héten egy- két alkalomnál nem fordul elő gyakrabban.

2017. dec. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Autón igen, csak utánfutót nem húzhat. Motoron nem.
2017. dec. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyszer legjobb barátnőm kísértem vezetni. Egy nő mögé ültünk be,akinek a barátnőm előtt volt órája. Hazavezetett, a barátnőm pedig átült a vezetőülésbe,és mentünk tovább.
2017. dec. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mikor én tanultam vezetni akkor édesapám illetve a hugom is beült hátra az autóba arra a másfél órára amig vezettem, nekem az oktatom külön kérte, hogy egy szülöt hozzak el és mutassam meg neki mit tudok.
2017. dec. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!