Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Manuál váltós autónál parkolás...

Manuál váltós autónál parkolásnál hanyasba érdemes tenni az autót?

Figyelt kérdés
Tudtommal a kéziféknek van olyan hátránya, hogy parkolás közben beragadhat. Ismerősök, szerelők is azt ajánlják, hogy inkább sebességbe tegyük az autót. Viszont az mindegy, hogy hanyasba tegyük?

2017. dec. 9. 11:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A 27 éves keleti, de jól karbantartott autónkon még sosem állt be a kézifék, így ennél mindig a rögzítőféket használjuk. Sebességben extra biztosításként csak akkor marad, ha leejtőn parkol.

Másik két nyugati kocsink 5 ill. 11 éves, ezeknek sem rohadt még be soha a kéziféke, pedi mindig használjuk. Parkoláskor mindig hátrameneti fokozatban van a sebváltó, mert a váltózárakat csak így lehet kulcsra zárni.

2017. dec. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom kik adtak neked tanácsot, de én inkább azt javasolnám hogy a kéziféked legyen mindig behúzva, a váltót meg pakolhatod 1-be vagy R-be, ahogy tetszik, de én mindig üresben hagyom egyébként. Egy újszerű, jól karbantartott, rendszeres használatban lévő autónak, nem szabadna hogy befagyjon a kézifékje.
2017. dec. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

karbantartott kocsinál is berohad a fék. nem a bowden fagy be, mert az ugye zsírozva van.

hátul dobfékes kocsinál baromi kockázatos taknyos időben behúzni a kézit.

tárcsafékesnél is kicsit rárohad ilyenkor a betét a tárcsára, de az egy kisebb gázos indulásra megoldódik. dobfékessel jártam már úgy, hogy le kellett venni a kereket, és samuval adni a fékdobnak.....

2017. dec. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"hátul dobfékes kocsinál baromi kockázatos taknyos időben behúzni a kézit. "


Jaja, baromi veszélyes...

2017. dec. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!