Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vadi új Audi Q7 3. 0 TDI-t a...

Vadi új Audi Q7 3. 0 TDI-t a szalon castrol edge 5w30-al töltötte fel, érdemes lenne egyből cserélni?

Figyelt kérdés
Ismerősömék (nyílván nem én) most a héten hoztak el aegy Q7-est a szalonból majd kezükbe adtak 1 literes castrol edge 5w30-at hogy majd töltögesség utána ha jelzi a gép. Ahol eddig voltam autószervízben ott mint elkerülték a castrol-t arra hivatkozva, hogy pocsék minőségű. Ha bemegyek a bárdiba és kérek egy sima 10w40-et akkor egyből castrolt adnak, de ha rákérdezek, hogy ezt töltené-e az autójába akkor utána egyből egy total-t ad a kezembe. Ebből kifolyólag kérdezem, hogy nem kéne-e egyből cserélni?
2017. dec. 10. 17:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kérdező Te teljesen dilettáns vagy!

Ha új autót hoznak el a szalonból, arra több év garancia van. egészen addig amíg a hozzád hasonló nagyokosok bele nem barmolnak a kocsiba. hagyjátok békén azt a nyomorult autót! tankoljatok bele, és használjátok!


más: honnan a f@s.omból vetted hogy a néhány éve még hazánkban teljesen ismeretlen eneos jobb lenne a castrolnál???

Labort üzemeltetsz a sufnidban, és ott kielemezted minden kémiai összetevőjét??? vagy a helyi tuningjóska beledugta az ujját és valami vajákolással megmondta a tutit???


Javaslom, hogy azt az energiát, és pénzt amit sokan ebbe az olaj fétisbe öltök, inkább a karosszériásnál, futóművesnél, autószerelőnél költsétek el. Hátha kevesebb rozsdaboglya, a belét lógató kopott gumikon szaladgáló autó szaladgálna kis hazánk útjain.

2017. dec. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Megint 4-es vagyok

A 4 Audiból 2 nekem 3.0 TDI volt. Mondom, csak CAstrolt láttak. Akkor annyira rossz nem lehet ennek sem, ugye?

2017. dec. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

#11 Nyilván akiktől eddig hallottam vagy olvastam véleményt nagy valószínűséggel egyik sem tesztelte laboratóriumi körülmények között az olajokat, ahogyan én sem. Ennek ellenére én úgy vagyok vele, hogy japán autóba japán cuccot, németbe pedig németet vegyünk. Nem sok pénz az olaj de nem kevés múlik rajta, úgyhogy érdemes jót választani. Aki meg nem cseréli és a minőséggel sem törődik az éppen olyan trehány mint aki kopott gumival és logó futóművel jár.


#12 Kétséget kizárólag castrol is gyárt jó olajat csak azon belül kérdéses, hogy melyik is az igazán a minőségi. A tulaj előző autója egy szintén újonnan vásárolt 2007-es E220-as mercedes amit ugyanúgy castrol-al etettek. 280,000 kilométernél is többet futott, igaz leginkább autópályán tempómattal, de mai napig nem kellett megbontani a motort.


Ha az enyém lenne akkor leginkább motul-t meg aral-t használnék hozzá, de hát nem az én döntésem.

2017. dec. 10. 21:30
 14/16 anonim ***** válasza:
Hol veszel japán olajat európában kedves kérdező.
2017. dec. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Internetről, kedves 14. válaszoló. Mint pl. erről a weboldalról: [link]


Pontos mérési teszteket pedig most találtam az olajokhoz:

[link]


[link]


Ezek szerint az 5w30-as castrol eléggé leszerepel. 0w30-as viszont legjobb mind közül.

2017. dec. 10. 22:21
 16/16 anonim ***** válasza:

"#11 Nyilván akiktől eddig hallottam vagy olvastam véleményt nagy valószínűséggel egyik sem tesztelte laboratóriumi körülmények között az olajokat, ahogyan én sem."


Viszont a forgalmazó és márkakereskedő csak a gyár által jóváhagyott olajat töltheti bele - azt is négyszeres áron. Akkor most feltételezzük az Audiról, hogy hülyék a saját autójukhoz? :)

2017. dec. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!