Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autòvezetés közben...

Autòvezetés közben mindig elalszok, nem tudok jòl figyelni, egyszer sem volt balesetem, jò sofőrnek tartanak, de ez nem hagy nyugodni. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
2017. dec. 15. 00:00
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Tanulàs òta ilyen vagyok,a vizsgàn tudtam figyelni ès elsőre meglett. Àltalàban a felesègemmel autòzok,balesetbe egyszer sem keveredtem,nem ütöttem el gyalogost.
2017. dec. 15. 14:04
 12/13 anonim válasza:

Az oxigén hiány az agyban okozhat ilyen koncentrálási/alvási problémákat.


Az oxigénhiánynál jó, ha lehúzod az ablakot ilyenkor, friss levegőért.

De okozhat oxigén hiányt, hogy a szív nem pumpál elegendő vért az agyba, ez pedig szív és érrendszeri problémákra vezethető vissza, amiket ha kezelnek gyógyítanak, akkor ez a figyelem/koncentráció hiánya is megszűnhet.


Az okokat érdemes volna "kinyomozni", mielőtt tragédia lenne belőle...

2017. dec. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Óó, sok ilyen ember van. Van az a típusú ember, aki a lábán is el tud aludni kis túlzással, például nappal leül egy székre, lehajtja a fejét, és képes elaludni. Na az ilyenek simán elalszanak a kormánynál is, akármilyen kipihentek legyenek.

Meg van a másik kategória, aki az otthoni kényelmes ágyában is 2 órát fetreng, amíg elalszik. Ez vagyok én például. Akármilyen fáradt legyek, nem tudnék a kormánynál elaludni, jópárszor már levolt tesztelve ilyen 15 órás vezetésekkel. Viszont a figyelmem az lankad, a reflexem és az ítélőképességem is szar lesz.

Hogy mit lehet tenni az ilyen aluszékony sofőrökkel, azt nem tudom. Nekem is van ilyen haverom, régen sokat mentünk együtt, állandóan kellett pofázni neki valami hülyeségről, ha már kifogytunk a témából, akkor is. Aztán rájöttünk, hogy jobb lesz ha én vezetek.

2017. dec. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!